Blanco Nieva Pie Franco 2021

Kód: 4274
375 Kč
Skladem (>6 ks)

Unikátní bílé víno je vyrobeno z hroznů, které pochází ze 100 let starých vinic ve vinařské oblasti D.O. Rueda. Komplexní víno s intenzivním aroma a vysokou mineralitou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75 l
Alkohol: 14 % obj.
Složení: 100 % Verdejo
Servírovací teplota: 5-8°C 

Výjimečné a unikátní bílé víno je vyrobeno z hroznů, které pochází ze 100 let starých vinic ve vinařské oblasti D.O. Rueda.

Slámově žlutá barva se zelenkavými odlesky typickými pro odrůdu Verdejo. Komplexní víno s intenzivním aroma a vysokou mineralitou, která je pro toto víno charakteristická a je dána místním terroir a stářím vinic.
Dobře integrovaná chuť čerstvého ovoce s tóny balzamiku a aromatických bylin typických pro tuto odrůdu. Na patře hedvábné, v závěru jemná hořkost dodává vínu délku. V dochuti opět najdeme balzamik a dobrou kyselinku.

Vinice se nacházejí severozápadně od Madridu v nadmořské výšce 850 metrů v oblasti D.O. Rueda. Písčitá půda s oblázky chudá na živiny a extrémní počasí, výrazné rozdíly mezi denní a noční teplotou napomáhají k udržení ideální rovnováhy mezi hladinou cukru a excelentní kyselinkou.

Odrůda Verdejo se pěstuje v D.O. Rueda již více než 10 století. Charakteristickým znakem je specifická kombinace vůně a chuti s nádechem divokých horských bylin a ovoce s osvěžující kyselinkou a typickou hořkostí, která dává vínu punc originality.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Druh vína: bílé
Množství alkoholu: 13,5%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Martúe (D.O. Pago) & Blanco Nieva (D.O. Rueda)
Ročník: 2021
Země: Španělsko
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev