Giesen

Vítejte u Giesen, významného vinařství z Marlborough na Novém Zélandě, známého svým Sauvignon Blanc a Pinot Noir. Bratři Giesen, původem z Německa, založili vinařství v roce 1981 a stali se symbolem novozélandského vinařského umění.

#ShowMore# 

Giesen se vyznačuje vášní pro vinařství a výrobu vína, která si získala srdce mnoha. Využívají jedinečné podmínky v Marlborough pro výrobu svěžích a výrazných vín.

V nabídce Giesen najdete vyhlášený klasický Sauvignon Blanc, elegantní Pinot Noir a mnoho dalšího. Vinařství se také věnuje výrobě exkluzivních řad jako The Brothers a Uncharted."

 

Vinařství Giesen - Nový Zéland, Marlborough

14 položek celkem

Cena

2452770
12452770

Značky

Druh vína

Obsah cukru

Ročník

Položek k zobrazení: 14
960 Novozélandský Sauvignon balicek
1 730 Kč

Sauvignony z Marlborough, čisté, jedinečné, svěží . Klasika z vinařství ARA a Giesen na Novém Zélandě.

Kód: 4623
Giesen Uncharted balíček 2+2+2
Giesen Uncharted balíček 2+2+2
Momentálně nedostupné
2 770 Kč

Prémiová vína UNCHARTED z Marlborough, ze světově nejznámějšího vinařského regionu Nového Zélandu. Svěží vína s jemnými minerálními tóny a intenzivním, výrazným chuťovým...

Kód: 4458
Uncharted Chardonnay 2020
495 Kč

Štědré, plné, prémiové víno z Marlborough na Novém Zélandě. Aroma bílých broskví, citrónu a pražených lískových oříšků s minerálními tóny. Plná, koncentrovaná chuť se svěží...

Kód: 4440
Uncharted Sauvignon Blanc 2021
Uncharted Sauvignon Blanc 2021
Momentálně nedostupné
395 Kč

Živý, svěží, nádherně aromatický a jemný Sauvignon Blanc z Awatere Valley v Marlborough. Aroma čerstvých bylinek a tropického ovoce, především ananasu, marakuji, guajavy, které...

Kód: 4437
Uncharted Pinot Noir 2020
495 Kč

Suché, středně plné, prémiové víno s vysokým hodnocením z Marlborough. Bohaté aroma tmavých třešní a ostružin se sladkým kořením a jemnými tóny dubového dřeva.

Kód: 4434
Giesen Estate Marlborough Pinot Gris 2016
275 Kč

Víno patří do prémiové řady Estate vinařství Giesen. Příjemná ovocná vůně jablek, hrušek, zralých broskví, mandlí a kdoulí. Bohatá chuť ovoce.

Kód: 1000595
Giesen MARLBOROUGH Sauvignon Blanc 2+2+2
1 830 Kč

Sauvignon Blanc z Marlborough ze tří různých řad vinařství - výběrové, prémiové a exkluzivní. Porovnejte a objevte svůj nejoblíbenější Sauvignon Blanc.

Kód: 1000468
Giesen MARLBOROUGH The Brothers 3+3
2 535 Kč

Sauvignon Blanc a Pinot Noir z exluzivní řady "The Brothers". Vína z Marlborough, která budete milovat. 

Kód: 1000466
Giesen Estate Marlborough Sauvignon Blanc 2022
295 Kč

Toto trvale oceňované víno je považováno za opravdového reprezentanta klasického Sauvignon Blanc z Marlborough díky velké pestrosti vůní a chutí.

Kód: 1000463
Giesen Estate Marlborough Pinot Noir 2018
325 Kč

Hedvábně jemný, vzrušující Pinot Noir z Marlborough z prémiové řady Estate. Víno hladké, dobře strukturované díky jemné tříslovině.

Kód: 1000462
Giesen The Brothers Marlborough Sauvignon Blanc 2021
450 Kč

Toto víno patří do exkluzivní řady. Ovocná aroma s tóny citrusových květů, suché slámy, jemným kouřovým nádechem a svěží kyselinkou.

Kód: 1000461
Giesen The Brothers Marlborough Pinot Noir 2020
450 Kč

Víno velkého charakteru, intenzivní vůně švestek, třešní a levandule. Bohaté, komplexní víno s vyváženou kyselinkou a dlouhým závěrem.

Kód: 1000460
Nahoru
Další produkty

Vinařství Giesen leží v oblasti Marlborough na Novém Zélandě. Oblasti známé především pro Sauvignon Blanc a Pinot Noir. Tyto dvě odrůdy tvoří 85% vývozu vín NZ.

Jak to všechno začalo…
Theo, Alex a Marcel Giesen, tři bratři pocházející z Německa, v roce 1981 učinili odvážné rozhodnutí - opustit svůj domov, usadit se na Novém Zélandě a vyrábět víno. Během posledních 33 let založili 283 hektarů vinic v oblasti Marlborough, ve velmi vyhledávaném údolí Wairau, s jednoduchým cílem - vyrábět víno, které lidem chutná a chtějí ho pít. K tomu už není co dodat.

Klima a půda může drasticky ovlivnit chuť a charakter vína. Zvláštností regionu je nezvyklá kombinace chladných nocí a slunečných dnů. Během velice dlouhého období zrání se vytváří velmi mnoho cukru a díky chladným nocím si víno zachovává svou typickou kyselost.
Lehká hlína se štěrkovým podložím přispívá ke vzniku mimořádných a unikátních vín, která zvyšují degustační zážitek s každým douškem. A právě proto se region Marlborough stal ztělesněním novozélandského vína.

Bratři Giesenovi vyrábí vlastní víno už přes třicet let a navíc mají dlouholetá partnerství s některými nejlepšími regionálními pěstiteli, což jim umožňuje vyrábět rozmanitou škálu vín. 

● MARLBOROUGH RIDGE - výběrová řada
● THE ESTATE - vlajková loď vinařství
● UNCHARTED - prémiová řada
● THE BROTHERS - exkluzivní řada
● THE AUGUST 1888 - Velká Vína
● SINGLE VINEYARD - ikonická vína

THE ESTATE  
Výroba vína je pro bratry Giesenovy vášeň, která se promítá do každé láhve. Přestavujeme vám tuto okouzlující řadu vín, která udělá dojem při každé příležitosti. Je přístupné, je otevřené, je upřímné. Je to Giesen.

THE BROTHERS
Bratři Giesenovi, vždycky posouvající hranice, aby byli schopni doručit lidem vína, která budou milovat, cítili, že je na čase, aby roztáhli svá křídla – a proto vznikla řada The Brothers.

UNCHARTED - Vydej se na neprobádanou cestu s Giesen Uncharted.
Prémiová řada vinařství Giesen, která zve k objevování toho nejlepšího z Marlborough. Z místa mezi sněhem a mořem, kde pohoří ustupují řekám a kde vládne slunce. Řada Uncharted je poctou tomuto nádhernému, nezkrotnému regionu.
Uncharted jsou prémiová vína vyráběna z ručně sbíraných hroznů mimořádné kvality z vinic s těžší půdou v Southern Valley. To dodává vínu texturu a jemné minerální tóny a zajišťuje intenzivní a výrazný chuťový profil typický pro tento region.

THE AUGUST 1888
Marlborough Sauvignon Blanc má opravdový potenciál k vytvoření vín se spletitostí, charakterem a zrajícím potenciálem a řada The August vznikla právě proto, aby tohle potvrdila.

SINGLE VINEYARD
Jsou ikonická vína, která vystihují jedinečnost oblasti Marlboroughúdolí Wairau. Díky úzkostlivě pečlivému procesu výroby vznikají vína s jemnou, vysoce koncentrovanou a velice působivou chutí a vůní. Vína zrají v 1000l německých dubových sudech nejvyšší kvality, což je zárukou elegantního, plného vína, typického představitele řady Single Vineyard.