Giesen

9 položek celkem

Cena

145990
1145990
Giesen SB malá 0,375 lahev
145 Kč

Toto víno je považováno za opravdového reprezentanta klasického Sauvignon Blanc z Marlborough díky velké pestrosti vůní a chutí.

Kód: 1000795
Giesen Marlborough Ridge Sauvignon Blanc 2017
225 Kč

Typický Sauvignon Blanc z oblasti Marlborough. Intenzivní vůně bylinek a citronové trávy se mísí s vůní ovoce. Svěží chuť citronu a limetky.

Kód: 1000456
Sassy Sauvignon Blanc Hello Sailor 2018
250 Kč

„Sassy“ Sauvignon je přidrzlý, živý a plný energie. Chuť je energická, ale rafinovaná s exotickou marakujou a zeleným ananasem.

Kód: 1000735
Giesen Estate Marlborough Pinot Gris 2016
275 Kč

Víno patří do prémiové řady Estate vinařství Giesen. Příjemná ovocná vůně jablek, hrušek, zralých broskví, mandlí a kdoulí. Bohatá chuť ovoce.

Kód: 1000595
Giesen Organic Sauvignon Blanc 2016
295 Kč

Organický Sauvignon Blanc je plné, velkorysé víno se svěžím citrusovým aroma, doplněné o vůni fenyklu a kopřivy. Bohatá plná chuť, dlouhý závěr.

Kód: 1000757
Giesen Estate Marlborough Pinot Noir 2018
325 Kč

Hedvábně jemný, vzrušující Pinot Noir z Marlborough z prémiové řady Estate. Víno hladké, dobře strukturované díky jemné tříslovině.

Kód: 1000462
Giesen The Brothers Marlborough Pinot Noir 2015
395 Kč

Víno velkého charakteru, intenzivní vůně švestek, třešní a levandule. Bohaté, komplexní víno s vyváženou kyselinkou a dlouhým závěrem.

Kód: 1000460
Giesen The August 1888 Marlborough Sauvignon Blanc 2014
595 Kč

Jednoznačně NEJVĚTŠÍ VÍNO vinařství. Bohaté a komplexní aroma. Tropická vůně marukuji a listů limetky se snoubí s tóny pikantního koření. Nadčasové víno.

Kód: 1000459
Giesen Single Vineyard The Fuder Mathews Lane Marlborough Sauvignon Blanc 2014
990 Kč

Ikonické víno.Komplexní Sauvignon Blanc s intenzivním aroma grilovaného ananasu, papáji a pečeného jablka. Bohatá, koncentrovaná chuť, velmi elegantní.

Kód: 1000540

Vinařství Giesen leží v oblasti Marlborough na Novém Zélandě. Oblasti známé především pro Sauvignon Blanc a Pinot Noir. Tyto dvě odrůdy tvoří 85% vývozu vín NZ.

Jak to všechno začalo…
Theo, Alex a Marcel Giesen, tři bratři pocházející z Německa, v roce 1981 učinili odvážné rozhodnutí - opustit svůj domov, usadit se na Novém Zélandě a vyrábět víno. Během posledních 33 let založili 283 hektarů vinic v oblasti Marlborough, ve velmi vyhledávaném údolí Wairau, s jednoduchým cílem - vyrábět víno, které lidem chutná a chtějí ho pít. K tomu už není co dodat.

Klima a půda může drasticky ovlivnit chuť a charakter vína. Zvláštností regionu je nezvyklá kombinace chladných nocí a slunečných dnů. Během velice dlouhého období zrání se vytváří velmi mnoho cukru a díky chladným nocím si víno zachovává svou typickou kyselost.
Lehká hlína se štěrkovým podložím přispívá ke vzniku mimořádných a unikátních vín, která zvyšují degustační zážitek s každým douškem. A právě proto se region Marlborough stal ztělesněním novozélandského vína.

Bratři Giesenovi vyrábí vlastní víno už přes třicet let a navíc mají dlouholetá partnerství s některými nejlepšími regionálními pěstiteli, což jim umožňuje vyrábět rozmanitou škálu vín. 

Jejich čtyři řady vín udělají dojem při každé příležitosti:

● MARLBOROUGH RIDGE - výběrová řada
● THE ESTATE - prémiová řada
● THE BROTHERS - exkluzivní řada
● THE AUGUST 1888 - Velké Víno

THE ESTATE  
Výroba vína je pro bratry Giesenovy vášeň, která se promítá do každé láhve. Přestavujeme vám tuto okouzlující řadu vín, která udělá dojem při každé příležitosti. Je přístupné, je otevřené, je upřímné. Je to Giesen.

THE BROTHERS
Bratři Giesenovi, vždycky posouvající hranice, aby byli schopni doručit lidem vína, která budou milovat, cítili, že je na čase, aby roztáhli svá křídla – a proto vznikla řada The Brothers.

THE AUGUST 1888
Marlborough Sauvignon Blanc má opravdový potenciál k vytvoření vín se spletitostí, charakterem a zrajícím potenciálem a řada The August vznikla právě proto, aby tohle potvrdila.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení