Mooiplaas

6 položek celkem

Cena

250470
1250470
Grano de Café, coffee pinotage
250 Kč

Grano de Café je víno tmavě vínové barvy s vůní moka. Víno z tmavého ovoce s přidanou chutí pražených kávových zrn. Chuť je plná.

Kód: 1000616
600 bery le chocolat
Le Chocolat, merlot
Skladem (>6 ks)
250 Kč

Víno tmavě vínové barvy s vůní třešní, moka a hořké čokolády. Víno je plné tříslovin, ale tyto třísloviny jsou jemné, velmi přístupné a dobře integrované.

Kód: 4311
Mooiplaas Chenin Blanc Bush 2018
395 Kč

Chenin Blanc Bush je komplexní víno s dobře vyváženou chutí divokého medu, liči, manga a melounu, výbornou strukturou a dlouhým přetrvávajícím závěrem.

Kód: 1000613
Mooiplaas Sauvignon Blanc 2017
395 Kč

Svěží a plné víno slámové barvy s tóny zeleného fíku a kopřiv. Vůně tropického ovoce, především melounu a liči. Chuť granátového jablka s jemnou kyselinkou.

Kód: 1000612
Mooiplaas Cabernet Sauvignon 2018
470 Kč

Sofistikované víno, komplexní a vrstevnaté s potenciálem zrání až 20 let. Vůně hřebíčku a grafitu, chuť černého rybízu, tmavého ovoce s tóny kůže, tabáku a koření.

Kód: 1000615
Mooiplaas Pinotage 2018
470 Kč

Pinotage BUSH je víno kulaté víno s plným tělem a se sametovou tříslovinou. Dobře vyvážené. Chuť je bohatá a plná s dlouhým závěrem. Archivace až 20 let.

Kód: 1000614

Rodinné vinařství Mooiplaas a Soukromá přírodní rezervace se mohou pochlubit nedotčenou přírodní krásou. Vinařství se rozkládá mezi majestátnými horami a úrodnými údolími ve vinařské oblasti Stellenbosch, 40 kilometrů západně od Kapského města. Vinice se nachází na strmých svazích Bottelary Hills s půdou bohatou na minerály a z nejvyššího bodu vinařství v nadmořské výšce 380 metrů je nádherný pohled na False Bay nalevo a Stolovou horu napravo.

Majitel vinařství Nicolaas Ross koupil tuto farmu v roce 1963 a společně se svými dvěma syny Tielmanem a Luisem vyrábí ekologická vína tradiční metodou - přírodní kvasnice, přirozená fermentace, světelná filtrace a zrání v malých dubových sudech. Jsou to vína autentická, elegantní, dobře vyvážená a strukturovaná, živé a plné chuti, která plně odráží unikátní terroir.

Ovšem historie usedlosti sahá až do roku 1806, kdy byla postavena hlavní budova, která je postavena v typickém koloniálním holandském stylu a je dnes národní památkou.

Mooiplaas se rozkládá na ploše 243 hektarů, z nichž je přibližně 100 hektarů osázeno vinicemi a 70 hektarů je věnováno soukromé přírodní rezervaci Mooiplaas.

V široké nabídce vinařství najdete typická a osobitá vína. Rozhodně nepřehlédněte „Grano de Cafe" Pinotage – do kávy laděná pinotage, a  Chenin Blanc Bush Wine, uvidíte, ucítíte a ochutnáte, co znamená víno z malých keříků, skvělá koncentrace daného místa v tekuté podobě.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení