Gran Vino de Rueda Pie Franco 2020

Kód: 4580
695 Kč
Skladem (>6 ks)

Velké víno v limitované edici 2.334 lahví ze 100 let starých vinic. Výjimečné a unikátní bílé víno intenzivní vůně, která překvapí již od první chvíle, bohaté aroma, lehká hořkost podtrhuje dlouhý závěr.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75 l
Alkohol: 13,5 % obj.
Složení: 100 % Verdejo
Servírovací teplota: 6-8°C 
Archivace: 4 roky

Gran Vino - Velké Víno vyrobené v limitované edici 2.334 lahví. Komplexní víno s intenzivním aroma.
Výjimečné a unikátní bílé víno z nejlepších hroznů, které pochází z 80 až 100 let starých vinic Pie Franco ve vinařské oblasti Rueda s nejvyšší jakostní apelací D.O. ve Španělsku.

Svěží, citrónově žlutá barva. Intenzivní vůně je již od první chvíle překvapivá. Křehké pečivo, čerstvá tráva, peckové ovoce a mandle. Na patře se aroma ještě zvýrazní a přidají se svěží tóny zralého ovoce a dřeva. Mírná trpkost, hořkost v závěru se odrazí v dlouhé dochuti. Ideální doba konzumace je od 2022 do konce roku 2024.

Symbol srnce na etiketě vyjadřuje respekt a propojení s přírodou, na kterém si rodina Martúe zakládá.

Vinice se nacházejí severozápadně od Madridu v nadmořské výšce 900 metrů v oblasti D.O. Rueda Segoviana. Písčitá půda s oblázky chudá na živiny a extrémní počasí, výrazné rozdíly mezi denní a noční teplotou, což je způsobeno blízkostí pohoří Segovian, vytváří optimální podmínky pro výjimečné hrozny nejvyšší kvality.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Druh vína: bílé
Množství alkoholu: 13,5%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Martúe (D.O. Pago) & Blanco Nieva (D.O. Rueda)
Ročník: 2020
Země: Španělsko
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev