Novozélandská vína

Vítejte v úchvatném světě novozélandských vín. Objevte jedinečnou chuť a tradici novozélandského vína, které tak vyniká v celém světě. Z oblasti Marlborough, z údolí Wairau, přicházíme mimo jiné s víny skvělých odrůd Pinot Noir a Savignon Blanc, které vás okouzlí svou kvalitou a jedinečnou chutí.

#ShowMore# 

Naše vinařství Ara a Giesen jsou symbolem novozélandského vína, které spojuje tradici a moderní technologie. Jsme hrdí na to, že můžeme přinášet do České republiky vína z oblasti Marlborough, která jsou vysoce ceněna po celém světě.

Pokud hledáte novozélandská vína, která vás okouzlí svou jedinečností, neváhejte prozkoumat naši nabídku. Užijte si chuť Nového Zélandu a staňte se součástí naší vášnivé komunity milovníků vína z této nádherné země.

Novozélandská vína

 

16 položek celkem

Cena

2452390
12452390

Značky

Druh vína

Obsah cukru

Vinařství

Ročník

Položek k zobrazení: 16
960 Novozélandský Sauvignon balicek
1 730 Kč

Sauvignony z Marlborough, čisté, jedinečné, svěží . Klasika z vinařství ARA a Giesen na Novém Zélandě.

Kód: 4623
ARA balíček - Pure Marlborough
2 390 Kč

Vína z oblasti Marlborough na Novém Zélandě, z vinařství ARA, které bylo vyhlášeno "Vinařstvím roku" 2021. Ochutnejte ryzí Marlborough.

Kód: 4464
Ara Single Estate Chardonnay 2022
325 Kč

Komplexní víno z Marlborough se svěžím aroma citrusů a grapefruitů s dlouhým závěrem. Bohaté ovocné aroma, koncentrovaná chuť, krásná textura a nádherná přírodní kyselinka.

Kód: 4452
Ara Single Estate Pinot Gris 2021
325 Kč

Aromatické, svěží, ovocné víno z Marlborough. Jemné aroma hrušek a nektarinek, které na patře přechází do medově květinových a citrusových tónů. Krásná textura a dlouhý závěr.

Kód: 4446
Uncharted Chardonnay 2020
495 Kč

Štědré, plné, prémiové víno z Marlborough na Novém Zélandě. Aroma bílých broskví, citrónu a pražených lískových oříšků s minerálními tóny. Plná, koncentrovaná chuť se svěží...

Kód: 4440
Uncharted Sauvignon Blanc 2021
395 Kč

Živý, svěží, nádherně aromatický a jemný Sauvignon Blanc z Awatere Valley v Marlborough. Aroma čerstvých bylinek a tropického ovoce, především ananasu, marakuji, guajavy, které...

Kód: 4437
Uncharted Pinot Noir 2020
495 Kč

Suché, středně plné, prémiové víno s vysokým hodnocením z Marlborough. Bohaté aroma tmavých třešní a ostružin se sladkým kořením a jemnými tóny dubového dřeva.

Kód: 4434
Ara Resolute Pinot Noir 2015
695 Kč

Ikonické víno s komplexním aroma švestek, divokých malin a jemného koření. Rafinovaná tříslovina, jemná struktura, opulentní hedvábný závěr.

Kód: 1000720
Ara Single Estate Pinot Noir 2020
395 Kč

Komplexní aroma červeného ovoce doplněné výraznou kávovou vůní.

Kód: 1000718
Giesen Estate Marlborough Pinot Gris 2016
275 Kč

Víno patří do prémiové řady Estate vinařství Giesen. Příjemná ovocná vůně jablek, hrušek, zralých broskví, mandlí a kdoulí. Bohatá chuť ovoce.

Kód: 1000595
Ara Single Estate Sauvignon Blanc 2022
325 Kč

Klasický Sauvignon z Marlborough, ale ještě komplexnější, s větší strukturou a elegancí. Bylinková vůně, šťavnatá chuť, minerální kyselinka jemným suchým závěrem.

Kód: 1000594
Giesen Estate Marlborough Sauvignon Blanc 2022
295 Kč

Toto trvale oceňované víno je považováno za opravdového reprezentanta klasického Sauvignon Blanc z Marlborough díky velké pestrosti vůní a chutí.

Kód: 1000463
Nahoru
Další produkty

Vinařství ARA se nachází v údolí Wairau v oblasti Marlborough na Novém Zélandě.

Vinařství ARA bylo v roce 2021 vyhlášeno "Vinařstvím roku" na Novém Zélandě.
Údolí Wairau je jedno z nejslunečnějších a nejsušších míst na Novém Zélandě. Vzácná kombinace dlouhého suchého léta, zářícího slunce a chladných jasných nocí poskytuje perfektní podmínky pro vypěstování zralých hroznů intenzivní chuti a vůně.

Vinice v údolí Wairau využívají všech klimatických výhod, díky kterým je tento region světově proslulý.
• 2450 slunečních hodin za rok
• 700 mm srážek za rok

ARA - v maorštině znamená cesta. Cesta, kterou se máme vydat. Ochutnejte ryzí Marlborough a vydejte se na cestu za poznáním nových chutí a vůní.

 

Vinařství Giesen leží v oblasti Marlborough na Novém Zélandě. Oblasti známé především pro Sauvignon Blanc a Pinot Noir. Tyto dvě odrůdy tvoří 85% vývozu vín NZ.

Jak to všechno začalo…
Theo, Alex a Marcel Giesen, tři bratři pocházející z Německa, v roce 1981 učinili odvážné rozhodnutí - opustit svůj domov, usadit se na Novém Zélandě a vyrábět víno. Během posledních 33 let založili 283 hektarů vinic v oblasti Marlborough, ve velmi vyhledávaném údolí Wairau, s jednoduchým cílem - vyrábět víno, které lidem chutná a chtějí ho pít. K tomu už není co dodat.

Klima a půda může drasticky ovlivnit chuť a charakter vína. Zvláštností regionu je nezvyklá kombinace chladných nocí a slunečných dnů. Během velice dlouhého období zrání se vytváří velmi mnoho cukru a díky chladným nocím si víno zachovává svou typickou kyselost.
Lehká hlína se štěrkovým podložím přispívá ke vzniku mimořádných a unikátních vín, která zvyšují degustační zážitek s každým douškem. A právě proto se region Marlborough stal ztělesněním novozélandského vína.

Bratři Giesenovi vyrábí vlastní víno už přes třicet let a navíc mají dlouholetá partnerství s některými nejlepšími regionálními pěstiteli, což jim umožňuje vyrábět rozmanitou škálu vín. 

● MARLBOROUGH RIDGE - výběrová řada
● THE ESTATE - vlajková loď vinařství
● UNCHARTED - prémiová řada
● THE BROTHERS - exkluzivní řada
● THE AUGUST 1888 - Velká Vína
● SINGLE VINEYARD - ikonická vína

THE ESTATE  
Výroba vína je pro bratry Giesenovy vášeň, která se promítá do každé láhve. Přestavujeme vám tuto okouzlující řadu vín, která udělá dojem při každé příležitosti. Je přístupné, je otevřené, je upřímné. Je to Giesen.

THE BROTHERS
Bratři Giesenovi, vždycky posouvající hranice, aby byli schopni doručit lidem vína, která budou milovat, cítili, že je na čase, aby roztáhli svá křídla – a proto vznikla řada The Brothers.

UNCHARTED - Vydej se na neprobádanou cestu s Giesen Uncharted.
Prémiová řada vinařství Giesen, která zve k objevování toho nejlepšího z Marlborough. Z místa mezi sněhem a mořem, kde pohoří ustupují řekám a kde vládne slunce. Řada Uncharted je poctou tomuto nádhernému, nezkrotnému regionu.
Uncharted jsou prémiová vína vyráběna z ručně sbíraných hroznů mimořádné kvality z vinic s těžší půdou v Southern Valley. To dodává vínu texturu a jemné minerální tóny a zajišťuje intenzivní a výrazný chuťový profil typický pro tento region.

THE AUGUST 1888
Marlborough Sauvignon Blanc má opravdový potenciál k vytvoření vín se spletitostí, charakterem a zrajícím potenciálem a řada The August vznikla právě proto, aby tohle potvrdila.

SINGLE VINEYARD
Jsou ikonická vína, která vystihují jedinečnost oblasti Marlboroughúdolí Wairau. Díky úzkostlivě pečlivému procesu výroby vznikají vína s jemnou, vysoce koncentrovanou a velice působivou chutí a vůní. Vína zrají v 1000l německých dubových sudech nejvyšší kvality, což je zárukou elegantního, plného vína, typického představitele řady Single Vineyard.