Plansel

23 položek celkem

Cena

1892970
11892970
Plansel Selecta Red 2019
189 Kč

Intenzivní vínově červená barva. Silně strukturované víno s aroma tmavého ovoce, koření a květů pomeranče. Na patře je komplexní, ovocné s bylinkovými tóny.

Kód: 1000767
Plansel Selecta Frizante 2019
195 Kč

Svěží a výjimečné, lehce šumivé víno s převažujícím aroma zeleného jablka, marakuji a bílého rybízu. Na patře je velmi chutné, svůdné s mladistvým nábojem.

Kód: 1000750
Dorina Lindemann Branco
199 Kč

Bílé víno osobní řady hlavní vinařky a majitelky vinařství Doriny Lindemann. Šťavnatá chuť s exotickým nádechem a příjemnou kyselinkou.

Kód: 1000711
Dorina Lindemann Tinto 2018
199 Kč

Červené víno osobní řady hlavní vinařky a majitelky vinařství. Na patře jemné, ovocné s nádechem koření. Vyvážené, dobře strukturované s jemnou tříslovinou.

Kód: 1000710
Capela de Santa Margarida 2017 - Bio wine
250 Kč

Organické víno granátově červené barvy s fialovými odlesky. Svěží vůně máty a eukalyptu. Chuť divokého bobulového ovoce v kombinaci s kořením.

Kód: 1000758
600 plansel selecta touriga national vinhasnovas no vintage
250 Kč

Intenzivní aroma květin, obzvláště oranžově kvetoucích a fialek s tóny borůvek, švestek, máty a koření. Aromatické, svůdné, svěží a elegantní s jemnou kyselinkou.

Kód: 1000748
600 plansel selecta trincadeira
250 Kč

Aroma vanilky, čokolády a černého rybízu. Na patře je kombinace bobulovitého ovoce a čokolády velmi zajímavá. Svěží, trvalý a elegantní závěr.

Kód: 1000749
600 plansel selecta verdelho
250 Kč

Bílé víno s výrazným exotickým aroma a vůní citrusových plodů. Ovocné s elegantní kyselinkou. Jemná chuť tropického ovoce s hedvábným závěrem.

Kód: 1000706
600 plansel selecta reserva branco(white) nova
275 Kč

Bílé víno s příjemnou chutí exotického ovoce s dominancí banánů a s dotekem medu. Na patře dobře strukturované, svěží s chutí citrusů s máslovými tóny. Harmonické víno s úžasným...

Kód: 1000709
Dorina Lindemann Reserva White 2018
295 Kč

Bílé prémiové víno osobní řady majitelky vinařství Doriny. Úžasné aroma exotického ovoce s máslovými tóny. Hodně ovoce, harmonické a velmi elegantní.

Kód: 1000712
Plansel Selecta Reserva Tinto 2019
Plansel Selecta Reserva Tinto 2019
Momentálně nedostupné
295 Kč

Intenzivní tmavě granátová barva. Aroma červeného ovoce s květinovými tóny. Velmi hutné, hedvábné a elegantní víno s úžasně jemným a ovocným závěrem.

Kód: 1000708
Dorina Lindemann Tinta Barroca 2017
495 Kč

Červené prémiové víno osobní řady majitelky vinařství. Aroma třešní, tmavé čokolády a cedrového dřeva. Na patře je intenzivně ovocné, komplexní a elegantní.

Kód: 1000715
Nahoru
Další produkty

Rodinné vinařství Plansel z oblasti Alentejo v Portugalsku - to je silný příběh se šťastným koncem.

Píše se rok 1961 a Hans Jörg  Böhm, syn tradiční německé vinařské rodiny, vyráží na svou další plavbu za poznáním. Loď se však v přístavu Cascais, blízko Lisabonu, potápí a než je opravena, Jörg se do Portugalska zamiluje a už tam zůstává. Velice záhy rozpoznává obrovský potenciál různorodých portugalských vinných odrůd. V roce 1975 kupuje první pozemky v srdci Alentejo a zakládá šlechtitelskou stanice. Za svou celoživotní vědeckou práci získává v roce 2005 nejvyšší vyznamenání z rukou prezidenta Portugalska.

Jörg postupně předává své dlouholeté zkušenosti své dceři Dorině Lindemann a ta roku 1997, již jako absolventka prestižní vinařské University v Geisenheimu, zakládá vinařství Quinta da Plansel a šlechtitelská stanice se tak rozšiřuje i o vinařství.

Název  PLANSEL pochází z plantas seleccionadas (selected plants-vybrané rostliny) a odkazuje na nejlepší autochtonní odrůdy, které jsou považovány za elitu mezi portugalskými vinnými odrůdamiTinta Barroca, Touriga Franca a Touriga Nacional.

Dorina a její tým se již více než 20 let intenzivně a s láskou věnují budování prestiže vlastního vinařství. Dnes se na řízení vinařství podílí také její dvě dcery Júlia a Luisa.

Důraz na kvalitu a snoubení místních podmínek a odrůd pomalu ale jistě vede ke vzniku dalšího ikonického vinařství. Plansel produkuje nejen pro Portugalsko typická cevée, ale specialitou jsou také jednoodrůdová vína z typických portugalských odrůd, které skvěle odráží místní terroir.

Vinařství nabízí vína ze tří řad:

Dorina Lindemann - řada vín Dorina Lindemann pyšně nese jméno majitelky vinařství a to je zárukou výjimečné kvality a opravdu jedinečných chuťových zážitků. Dorina se osobně podílí na celém procesu výroby těchto noblesních vín, používá pouze své oblíbené odrůdy, které jsou ušity na míru jejímu vybíravému vkusu.

Plansel Selecta - řada vín Plansel Selecta zaujme elegancí a hloubkou. Vína odráží místní terroir Montemor-o-Novo- mají osobitý charakter, finesu a výjimečnou kvalitu.

Family Estate – vína z nejvyšší řady vinařství, která nesou jména majitelky vinařství  - Dorina a jejich dvou dcer – Luisa a Júlia. Jedná se o ultraprémiová vína, které jsou vyrobena jen v letech nejlepší sklizně a pouze v limitovaném množství.