Mooiplaas Pinotage Bush 2020

Kód: 1000614
Neohodnoceno
Značka: Mooiplaas
470 Kč
Skladem (>6 ks)

Pinotage BUSH je víno kulaté víno s plným tělem a se sametovou tříslovinou. Dobře vyvážené. Chuť je bohatá a plná s dlouhým závěrem. Archivace až 10 let.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75 l
Alkohol: 14 % obj, kyselina 5,8 g/l, zbytkový cukr 2 g/l 
Složení: 100% Pinotage
Archivace: 8 - 10 let

Kulaté víno s plným tělem a se sametovou tříslovinou. Dobře vyvážené. Chuť je bohatá a plná s dlouhým závěrem. BUSH vine je něco unikátního. Jedná se o pěstování vína na malých keřích bez opory, jehož výnosy jsou mnohem nižší, bobule menší, avšak chuť je výrazně koncentrovanější.

Tmavě vínová barva, vůně švestek, která je typická pro jedinečnou jihoafrickou odrůdu. 12.5% Cabernet Sauvignon přidává vínu strukturu a jemnou, i když důležitou, tříslovinu z dubového sudu. Víno je jemné, šťavnaté a přístupné. Je vynikající již nyní, ale během dalších 10-20 let, při zachování struktury a koncentrace, by se mělo rozvinout.

Vinice se nachází na východních svazích Bottelary Hills v oblasti Stellenbosch v nadmořské výšce 250 metrů, kde pofukuje chladný vítr od Atlantiku. 

Pinotage patří do řady Classic vinařství Mooiplaas v oblasti Stellenbosch. Je to řada prémiových vín, které se vyrábí klasickou metodou – přírodní kvasnice, přirozená fermentace, světelná filtrace a zrání v malých dubových sudech. Jsou to vína autentická, elegantní, dobře vyvážená a strukturovaná, živé a plné chuti, plně odrážející terroir a ročník sklizně.
Hlavní vinař Louis Roos, syn majitele vinařství, věří, že pouze nejlepší hrozny z nejlepších vinic s minimálním zásahem do výroby mohou přinést vína osobitá a výrazná.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mooiplaas
Druh vína: červené
Množství alkoholu: 14%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Mooiplaas
Ročník: 2020
Země: Jižní Afrika
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev