Mooiplaas Chenin Blanc Bush 2023

Kód: 1000613
Neohodnoceno
Značka: Mooiplaas
395 Kč
Skladem (>6 ks)

Chenin Blanc Bush je komplexní víno s dobře vyváženou chutí divokého medu, liči, manga a melounu, výbornou strukturou a dlouhým přetrvávajícím závěrem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75 l
Alkohol: 14 % obj, kyselina 5,7 g/l, zbytkový cukr 2,6 g/l 
Složení: 100% Chenin Blanc

Chenin Blanc Bush je komplexní víno s dobře vyváženou chutí, výbornou strukturou a dlouhým přetrvávajícím závěrem. BUSH vine je něco unikátního. Jedná se o pěstování vína na malých keřích bez opory, jehož výnosy jsou mnohem nižší, bobule menší, avšak chuť je výrazně koncentrovanější.

Nádherná slámová barva, vůně tropického ovoce a chuť divokého medu, liči, manga a melounu. Vyznačuje nádhernou mineralitou a již nyní hedvábný pocit v ústech, typický pro zralý Chenin Blanc, se bude ještě zvyšovat v následujících 12-24 měsících.

Vinice se nachází na východních svazích Bottelary Hills v oblasti Stellenbosch v nadmořské výšce 280 metrů, kde pofukuje chladný vítr od Atlantiku. Ručně sklizeno.

Chenin Blanc patří do řady Classic vinařství Mooiplaas v oblasti Stellenbosch. Je to řada prémiových vín, které se vyrábí klasickou metodou – přírodní kvasnice, přirozená fermentace, světelná filtrace a zrání v malých dubových sudech. Jsou to vína autentická, elegantní, dobře vyvážená a strukturovaná, živé a plné chuti, plně odrážející terroir a ročník sklizně.
Hlavní vinař Louis Roos, syn majitele vinařství, věří, že pouze nejlepší hrozny z nejlepších vinic s minimálním zásahem do výroby mohou přinést vína osobitá a výrazná.

Doplňkové parametry

Kategorie: Druh vína
Druh vína: bílé
Množství alkoholu: 14%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Mooiplaas
Ročník: 2023
Země: Jižní Afrika
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev