Uncharted Sauvignon Blanc 2021

Kód: 4437
Neohodnoceno
Značka: Giesen
395 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Živý, svěží, nádherně aromatický a jemný Sauvignon Blanc z Awatere Valley v Marlborough. Aroma čerstvých bylinek a tropického ovoce, především ananasu, marakuji, guajavy, které nádherně doplňují citrusové tóny grapefruitu a citrónového sorbetu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75 l
Alkohol: 12,5 % obj, kyselina 6,5 g/l, zbytkový cukr 2,8 g/l 
Složení: 100% Sauvignon Blanc
Servírovací teplota: 8°C 
Archivace: 3 roky 

Živý, svěží, nádherně aromatický a jemný Sauvignon Blanc z Awatere Valley, prémiového subregionu v Marlborough, světově nejznámějšího vinařského regionu Nového Zélandu.

Suché, osvěžující, prémiové víno s aroma čerstvých bylinek a tropického ovoce, především ananasu, marakuji, guajavy, které nádherně doplňují citrusové tóny grapefruitu a citrónového sorbetu.
Na patře velmi svěží s výraznou chutí grilovaného ananasu, marakuji a grapefruitu, s minerálními tóny. Vyvážená kyselinka a dlouhý, živý závěr.

Hrozny byly ručně vybírány v údolí Awatere, které se nachází ve vyšší nadmořské výšce s mírně chladnějším, sušším a větrnějším klima. Awatere je známé výrobou Sauvignon Blanc s tropickým aroma ananasu a divokých bylinek, které dodávají vínu krásnou texturu a minerální tóny. Hrozny pochází ze dvou různých bloků v Awatere, oba jsou výjimečné, jednomu dominuje tropická aroma zeleného ananasu a druhému divoké bylinky. Spojením těchto dvou ingrediencí vznikl nádherně aromatický, jemný Sauvignon Blanc, který má klasický Awatere charakter.

Proč ochutnat tento Uncharted Sauvignon Blanc?
Sauvignon Blanc z Marlborough je vždy vyjímečný a tento Uncharted je ještě o krok dál, resp. o úroveň výš. Nabízí svěžest, jemnost, divokost, čistotu a nezaměnitelné aroma, které ztělesňuje jednu z nejlepších vinařských oblastí na světě.

Ocenění:
? 93 bodů  - Cameron Douglas, Master Sommelier
? 95 bodů & 5 hvězdiček- Bob Campbell, Master of Wine, The Real Review
? 94 bodů & 5 hvězdiček - Candice Chow, Raymond Chan Wine Reviews

Giesen UNCHARTED je prémiová řada vinařství Giesen, která zve k objevování toho nejlepšího z Marlborough. Z místa mezi sněhem a mořem, kde pohoří ustupují řekám a kde vládne slunce. Řada Uncharted je poctou tomuto nádhernému, nezkrotnému regionu.

Vydej se na neprobádanou cestu s Giesen Uncharted.

Doplňkové parametry

Kategorie: Giesen
Druh vína: bílé
Množství alkoholu: 12,5%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Giesen
Ročník: 2021
Země: Nový Zéland
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev
Položka byla vyprodána…