Giesen The August 1888 Marlborough Sauvignon Blanc 2021

Kód: 1000459
Neohodnoceno
Značka: Giesen
595 Kč
Skladem (>6 ks)

Ikonický Sauvignon oslavující osobu Augusta Giesena, velkého gurmána a dobrodruha. VELKÉ VÍNO. Bohaté a komplexní aroma. Tropická vůně marukuji a listů limetky se snoubí s tóny pikantního koření. Nadčasové víno stejně jako příběh Augusta Giesena.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75 l
Alkohol: 14 % obj, kyselina 6,61 g/l, zbytkový cukr: 8,74g/l
Odrůda:100% Sauvignon Blanc
Archivace: 10 let

VELKÉ VÍNO vinařství Giesen. S tímto Sauvignonem se každá událost stává výjimečnou.Stejně jako byl život a osud Augusta Giesena. 

Toto víno nabízí bohaté a komplexní aroma. Tropická vůně marukuji a listů limetky  se snoubí s tóny pikantního koření. Chuť je šťavnatá a silná a zachovává si eleganci a náboj. Neskutečně dlouhý závěr úžasně využívá kyselinku. Nadčasové víno, komplexní a elegantní.

Odrůda Sauvignon Blanc z oblasti Marlborough má jedinečný potenciál k tomu, aby mohlo vzniknout víno komplexní, s charakterem a dlouhým potenciálem k archivací. A řada The August vznikla právě proto, aby tohle potvrdila a dala prostor ke vzniku opravdu Velkého Vína. Bratři Giesenovi pojmenovali toto víno jako poděkování po svém dědovi Augustovi, který byl majitelem restaurace a someliérem. Ale především byl velký gurmán a dobrodruh. Jeho cesta do Severní Ameriky počátkem minulého století nebo ochutnávka pro německého císaře se staly legendárními a svědčí o jeho velké odvaze a podnikatelském duchu. ,Pokud vám v žilách koluje aspoň trochu dobrodružné krve tak toto víno musíte ochutnat.

A POZOR! TOTO VÍNO ZÍSKALO VYSOKÉ HODNOCENÍ! 91 bodů v hodnocení prestižního časopisu WINE SPECTATOR!

Oblast Marlborough se rozkládá na severním ostrohu jižního ostrova Nového Zélandu, kde ve velmi vyhledávaném údolí Wairau bratři Giesenové založili před více než 30ti lety vlastní vinice a teď jednoduše vyrábějí víno, které lidem chutná a chtějí ho pít.

Doplňkové parametry

Kategorie: Druh vína
Druh vína: bílé
Množství alkoholu: 13%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Giesen
Ročník: 2021
Země: Nový Zéland
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev