Gavi di Gavi “ad Lunam“ DOCG 2021

Kód: 1000443
Neohodnoceno
Značka: Magda Pedrini
395 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Typické Gavi, které je skvělým reprezentantem odrůdy Cortese. Příjemná mineralita je doplněna o dlouhotrvající aroma meruněk a citrusového ovoce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75 l
Alkohol: 13,0 % obj, kyselina 5,05-5,50 g/l, zbytkový cukr 2,0-3,5 g/l
Složení: 100% Cortese
Servírovací teplota: 10-12 °C

Toto víno představuje typické Gavi a je skvělým reprezentantem odrůdy Cortese, příjemná mineralita je doplněna o úžasné dlouhotrvající aroma. Gavi slavilo úspěch již v 80. letech minulého století jako jedno ze suchých bílých módních vín Itálie. Jeho obliba stále trvá.

Víno světle slámově žluté barvy s lehkými zelenkavými tóny. Intenzivní a živá vůně meruněk a citrusového ovoce na velmi jemném minerálním pozadí. Chuť je elegantní, strukturovaná a harmonická.
Nejlépe doplňuje zeleninové předkrmy a předkrmy z bílého masa, z hlavních jídel jsou to mořské plody, grilované ryby, saláty a těstoviny.

Vinařství Magda Pedrini nese jméno své majitelky a leží v samém srdci historického městečka Gavi v oblasti Piemont v severozápadní Itálii. Piemont nebo-li „na úpatí hor“, v tomto případě Alp, těží ze své subalpinské polohy, jižní expozice svahů a silně propustných ledovcových půd.

Doplňkové parametry

Kategorie: Druh vína
Druh vína: bílé
Množství alkoholu: 13%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Magda Pedrini
Ročník: 2021
Země: Itálie
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev
Položka byla vyprodána…