Burgum Novum Pinot Nero Riserva Alto Adige DOC 2017

Kód: 1000291
1 hodnocení
Značka: Castelfeder
895 Kč
Skladem (>6 ks)

Osobité víno je z nejvyšší řady vinařství. Velmi intenzivní, koncentrovaný Pinot rubínově červené barvy. Jeho bohatý buket připomíná klasické Burgundské.

Detailní informace

Detailní popis produktu


Objem: 0,75 l
Alkohol: 14 % obj, kyselina 5,3 g/l, zbytkový cukr 2,2 g/l
Složení: 100% Pinot Nero
Servírovací teplota: 18-20°C 
Archivace: 6 a více let
Zrání: 18 měsíců v barikových sudech, dále 6 měsíců v ocelových tancích a dalších 12 měsíců v láhvi

Toto osobité víno je z nejvyšší řady vinařství a je výsledkem důkladné péče a precizní přípravy v každém detailu počínaje vinohradem až k vinifikaci. Ztělesňuje překrásným způsobem charakter starého, desetiletí namáhavě pěstovaného vinohradu v jedné z nejlepších oblastí Pinot Noir v Jižním Tyrolsku.  

Velmi intenzivní, koncentrovaný Pinot rubínově červené barvy. Jeho bohatý buket připomíná klasické Burgundské. Má nezaměnitelnou vůni po višních a zralých bobulích s jemnými tóny vanilky. Na jazyku je toto na extrakty bohaté víno dobře vyvážené, s příjemnou kyselinkou a dlouhým závěrem. POZOR! POSLEDNÍ LÁHEV TOHOTO MIMOŘÁDNÉHO VÍNA!

Pinot Noir Riserva se vyrábí jen v letech, kdy podmínky umožňují vyrobit opravdu výjimečné víno, kterým se region Alto Adige může pochlubit.

Řada "Burgum Novum" již od uvedení v roce 1989 reprezentuje prémiová vína Castelfedru. Výrazná vína z nejprestižnějších vinic v Alto Adige a tento Pinot Nero je toho jasným důkazem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Druh vína
Druh vína: červené
Množství alkoholu: 14%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Castelfeder
Ročník: 2017
Země: Itálie
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev