Mooiplaas Cabernet Sauvignon 2019

Kód: 1000615
Neohodnoceno
Značka: Mooiplaas
470 Kč
Skladem (>6 ks)

Sofistikované víno, komplexní a vrstevnaté s potenciálem zrání až 20 let. Vůně hřebíčku a grafitu, chuť černého rybízu, tmavého ovoce s tóny kůže, tabáku a koření.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75 l
Alkohol: 13,67 % obj, kyselina 5,3 g/l, zbytkový cukr 2,0 g/l 
Složení: 100% Cabernet Sauvignon
Archivace: 10-20 let

Sofistikované víno, komplexní a vrstevnaté. Mooiplaas Cabernet Sauvignon je víno na dlouhý běh. Je vyrobeno klasickou cestou s potenciálem zrání desítky let.

Víno tmavé barvy s vůní hřebíčku a grafitu, chutí černého rybízu, tmavého ovoce s tóny kůže, tabáku a koření. Dobře strukturované s příjemnou sametovou kyselinkou a dlouhotrvajícím závěrem.

Vinice se nachází na severozápadních svazích Bottelary Hills v údolí Stellenbosch v nadmořské výšce 150 metrů. A právě díky této lokaci a nadmořské výšce je zde dostatečné množství tepla, které společně se štěrkovou půdou nabízejí ideální podmínky k plné zralosti hroznů. Ručně sklizeno.

Cabernet Sauvignon patří do řady Classic vinařství Mooiplaas v oblasti Stellenbosch. Je to řada prémiových vín, které se vyrábí klasickou metodou – přírodní kvasnice, přirozená fermentace, světelná filtrace a zrání v malých dubových sudech. Jsou to vína autentická, elegantní, dobře vyvážená a strukturovaná, živé a plné chuti, plně odrážející terroir a ročník sklizně.
Hlavní vinař Louis Roos, syn majitele vinařství, věří, že pouze nejlepší hrozny z nejlepších vinic s minimálním zásahem do výroby mohou přinést vína osobitá a výrazná.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mooiplaas
Druh vína: červené
Množství alkoholu: 14%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Mooiplaas
Ročník: 2019
Země: Jižní Afrika
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev