Valdobbiadene Superiore Cartizze DOCG Dry

Kód: 4359
3 hodnocení
Značka: Vedova
595 Kč
Skladem (>6 ks)

Špičkové Prosecco Cartizze DOCG je nejlepší víno z oblasti Valdobbiadene, proslulý po celém světě svou kvalitou a nenapodobitelnými vlastnostmi. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75 l
Alkohol: 11 % obj, kyselina 5,7 g/l, zbytkový cukr 24 g/l 
Složení: 100% Glera (Prosecco)
Servírovací teplota: 6-8°C 

Špičkové prosecco Cartizze DOCG je nejlepší víno z oblasti Valdobbiadene, které je proslulý po celém světě svou kvalitou a nenapodobitelnými vlastnostmi. Hrozny Glera pochází z terasovitých vinic na strmých kopcích, z velmi malé plochy 107 hektarů s limitovanou produkci hroznů. Díky této unikátní lokaci vzniká víno žádané na celém světě.

Exkluzivní šumivé víno světlé, slámové barvy s bohatým, příjemným a trvalým perlením. Příjemnou ovocnou vůni s výraznými tóny ovocného salátu z exotického ovoce a žlutých jablek doprovází intenzivní, avšak elegantní květinová vůně akácie a vistárie. Chuť je svěží, sladká a jemná.

Perfektní šumivé víno k přípitku, na který nechcete zapomenout. Vynikající doprovod k rybím předkrmům, marinované rybě či k hlavním chodům z ryb. Díky obsahu cukru 24 g/l je vhodné k dezertům a sladkým jednohubkám.

Vedova je jedno z největších a nejznámějších vinařství v oblasti Valdobbiadene, které vyrábí světoznámé Prosecco DOCG již od 50. let minulého století.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vedova
Druh vína: šumivé
Množství alkoholu: 11%
Obsah cukru: polosuché
Vinařství: Vedova
Země: Itálie
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev