Strandveld The Navigator 2020

Kód: 4503
1 hodnocení
Značka: Strandveld
595 Kč
Skladem (6 ks)

The Navigator je „červenou“ vlajkovou lodí vinařství Strandveld. Komplexní víno s pikantní vůní koření, na patře velmi svěží s chutí hořké čokolády, třešní a černého pepře. Jemná tříslovina a dlouhý, lehce slaný závěr.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75l
Alkohol: 14,3% obj., kyselina 5,2 g/l, zbytkový cukr 2,5 g/l 
Složení: 70%  Shiraz, 26% Grenache, 4% Viogner
Servírovací teplota: 16°C 
Archivace: 9 let, nejlepší mezi 2024-2027

The Navigator je „červenou“ vlajkovou lodí vinařství Strandveld z nejjižnějšího cípu Jižní Afriky.

Komplexní víno syté granátové barvy s bohatým aroma, které odráží perfektní propojení všech tří odrůd - Shiraz, Grenache a Viognier. Pikantní vůně koření, především koriandr, černý pepř a tabákové lístky, je doplněna o vůni hořké čokolády. Na patře velmi svěží s aroma třešní, hořké čokolády a černého pepře. Jemná tříslovina a dlouhý, lehce slaný závěr typický pro vína, která pochází z jižního cípu Afriky.

The Navigator je pojmenován po Jindřichu Mořeplavci (Henry The Navigator), kterému vzdává hold jako patronovi portugalských námořních objevitelských cest. Protože vinařství Strandveld i Jindřich Mořeplavec mají společnou vášeň poznávat a objevovat tajemství v okolí nejjižnějšího cípu Afriky.

Skvěle se hodí ke zvěřině, masitým pokrmům italského stylu, pečenému kuřeti, telecímu masu, kachně, steaku a jehněčímu masu.

Ocenění
• Top 10 Platinum3 Award/95+ points: SAWI 2023
• 93 points: Wine Mag Signature Red Blend Report 2023
• 92 Points: Tim Atkin SA Special Report 2023

Vinařství STRANDVELD - to je tam, kde se oceán a země setkávají - na nejjižnějším cípu Jižní Afriky, pouhých 9 km od moře mezi městečkem Elim a Střelkovým mysem „Cape Agulhas“.

Vína Strandveld jsou unikátní díky jedinečné kombinaci přímořského klimatu, různých druhů půdy, silného větru, mlhy a nízké teploty. Vyrábí se v omezeném množství pouze z těch nejlepších, pečlivě vybraných hroznů a každé víno odráží tento unikátní terroir.

Doplňkové parametry

Kategorie: Strandveld
Druh vína: červené
Množství alkoholu: 14%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Strandveld
Ročník: 2020
Země: Jižní Afrika
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev