Strandveld Pofadderbos Sauvignon Blanc 2022

Kód: 4664
Novinka
Neohodnoceno
450 Kč
Skladem (6 ks)

Mimořádný Sauvignon Blanc single vineyard  z nejjižnějšího vinařství Jižní Afriky s vůní mučenky a černého rybízu. Krémová a plná chuť ovoce a buchu, přírodní kyselinkou a dlouhý minerální závěr.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75l
Alkohol: 13% obj.
Složení: 100% Sauvignon Blanc
Servírovací teplota: 6°C - 8°C 
Archivace: 7 let 

Mimořádný Sauvignon Blanc single vineyard s vůní mučenky a černého rybízu. Krémová a plná chuť ovoce a buchu, přírodní kyselinkou a dlouhý minerální závěr.

Tento Sauvignon Blanc nádherně odráží místní terroir.  Hrozny pochází z vinic na chladných jihovýchodního svazích s téměř 100% žlutou železobetonovou kamenitou půdou. Tato oblast je vyhlášeným místem častých setkání se zmijí útočnou Puff Adder (v afrikánštině Pofadder), nejrozšířenějším jedovatým hadem Afriky. A to se stalo inspirací pro název vína "Pofadderbos".

Výborně se hodí k mořským plodům, k lososu, pstruhům, chřestu, sushi, pokrmům z rajčat či ke kozímu sýru. Podávejte vychlazené na 6 až 8 stupňů.

Ocenění
• 93 points: Tim Atkin South Africa Report 2023
• Gold Medal: Michelangelo International Wine&Spirit Awards 2023

Vinařství STRANDVELD - to je tam, kde se oceán a země potkávají - na nejjižnějším cípu Jižní Afriky, pouhých 9 km od moře mezi městečkem Elim a Střelkovým mysem „Cape Agulhas“.

Doplňkové parametry

Kategorie: Strandveld
Druh vína: bílé
Množství alkoholu: 13%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Strandveld
Ročník: 2022
Země: Jižní Afrika
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev