Strandveld Anders Sparrman 2021

Kód: 4504
1 hodnocení
Značka: Strandveld
795 Kč
Skladem (5 ks)

Výjimečný Pinot Noir je klenotem vinařství. Pečlivě vybraný klon a specifický typ půdy dává plné víno s větší hloubkou a strukturou. VELKÉ víno s výraznou tříslovinou. Výrazná chuť lesního a tmavého bobulového ovoce se zemitými podtóny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75l
Alkohol: 13,6% obj., kyselina 5,9 g/l, zbytkový cukr 3,0 g/l 
Složení: 100%  Pinot Noir
Servírovací teplota: 12°C - 13°C 
Archivace: až 10 let 

Výjimečný Pinot Noir je pojmenovaný po slavném švédském přírodovědci, lékaři a cestovateli Andersi Sparrmanovi, který ztělesňuje touhu po dobrodružství a objevování stejně jako vinařství Strandveld. 

Tento Pinot Noir je klenotem vinařství, kterému je právem věnována speciální péče. Hrozny pochází z vinice na jihovýchodním svahu se štěrkovitou půdou z bílého křemene, pod kterou je vrstva uhelného jílu. Pečlivě vybraný klon a specifický typ půdy dává plné víno s větší hloubkou a strukturou. Výrazná chuť lesního a tmavého bobulového ovoce se zemitými podtóny. VELKÉ víno s výraznou tříslovinou.

Dobře se hodí k houbovým pokrmům, carpacciu ze zvěřiny, dušenému hovězímu masu, kachně, lososu a k pečenému kuřeti.

Vinařství STRANDVELD - to je tam, kde se oceán a země setkávají - na nejjižnějším cípu Jižní Afriky, pouhých 9 km od moře mezi městečkem Elim a Střelkovým mysem „Cape Agulhas“.

Vína Strandveld jsou unikátní díky jedinečné kombinaci přímořského klimatu, různých druhů půdy, silného větru, mlhy a nízké teploty. Vyrábí se v omezeném množství pouze z těch nejlepších, pečlivě vybraných hroznů a každé víno odráží tento unikátní terroir.

Doplňkové parametry

Kategorie: Strandveld
Druh vína: červené
Množství alkoholu: 13,5%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Strandveld
Ročník: 2021
Země: Jižní Afrika
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev