Strandveld Adamastor 2021

Kód: 4497
1 hodnocení
Značka: Strandveld
495 Kč
Skladem (6 ks)

Adamastor je „bílou“ vlajkovou lodí vinařství Strandveld. Citrusové aroma s tóny peckovitého ovoce a fynbos. Na patře je plné a krémové se svěží kyselinkou a minerálním závěrem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75l
Alkohol: 13,4% obj., kyselina 6,2 g/l, zbytkový cukr 2,2 g/l 
Složení: 53%  Semillon, 47% Sauvignon Blanc
Servírovací teplota: 10°C - 12°C 
Archivace: 10 let 

Adamastor je „bílou“ vlajkovou lodí vinařství Strandveld a je pojmenována po bájném bohu větrů a bouří na počest bouřlivých a větrných podmínek, kterými jsou vinice neustále vystaveny.

Zlatavě slámová barva s limetkově zeleným okrajem, citrusové aroma s tóny peckovitého ovoce a fynbos, což je unikátní vegetace, která se nachází pouze na pobřeží Jižní Afriky a dodává vínu specifické aroma. Na patře je plné a krémové se svěží kyselinkou a minerálním závěrem, který je typický pro oblast Elim, kde se vinice nacházejí.

Adamastor je mytický bůh větru a bouří. Je synonymem bouřlivého, větrného počasí, kterému museli portugalští námořníci jako Bartholomeo Diaz čelit, když obeplouvali nejjižnější cíp Afriky Cape Agulhas. Hrozny pocházejí z nejjižnějších větrem ošlehaných vinic na africkém pobřeží, kde Diaz poprvé obeplul kontinent. Nízké výnosy se odráží v intenzivní chuti této skvělé směsi Sauvignon blanc/Semillon ve stylu Bordeaux, která právem nese jméno Adamastor.

Dobře se hodí k mořským plodům, zejména k měkkýšům (mušle, škeble, krevety, ústřice), pečenému kuřeti nebo krémovým kuřecím pokrmům, vepřovému a telecímu masu, ke kari a ke všem asijským jídlům.

Ocenění
• Double Gold: Veritas Awards 2020
• Four and a half stars/ 90 points: Platters Wine Guide 2021
• 93 points: Tim Atkin South Africa Report 2020
• Silver Medal: Decanter World Wine Awards

Vinařství STRANDVELD - to je tam, kde se oceán a země setkávají - na nejjižnějším cípu Jižní Afriky, pouhých 9 km od moře mezi městečkem Elim a Střelkovým mysem „Cape Agulhas“.

Doplňkové parametry

Kategorie: Strandveld
Druh vína: bílé
Množství alkoholu: 13%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Strandveld
Ročník: 2021
Země: Jižní Afrika
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev