Stormy Hope Petit Verdot Reserve 2021 Post House

Kód: 4638
Neohodnoceno
Značka: Post House
650 Kč
Skladem (6 ks)

VELKÉ VÍNO inkoustově černé barvy s vysokou přirozenou kyselinkou s vůní fialek a zralých třešní. Plné víno, mimořádně vyvážené, dobře strukturované s aroma černých třešní a doutník s dobou archivace až 12 let.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75 l
Alkohol: 14,31 % obj, kyselina 5,7 g/l, zbytkový cukr 1,1 g/l 
Složení: 100% Petit Verdot
Archivace: 10-12 let

VELKÉ VÍNO inkoustově černé barvy s vysokou přirozenou kyselinkou s vůní fialek a zralých třešní. Plné víno, mimořádně vyvážené, dobře strukturované s aroma černých třešní a doutníku. Toto jedno-odrůdové víno je vyrobeno tradičním způsobem v tom nejlepším slova smyslu, velmi odvážné víno s dlouhou dobu archivace až 12let. Odrůda Petit Verdot obvykle tvoří méně než 10% vinných směsí, proto tento Stormy Hope je naprosto výjimečný.

Vinařství Post House sloužilo původně jako pošta, i dnes se může pochlubit svou červenou poštovní schránkou, a proto mnohá vína nesou název poštovních známek. Stormy Hope Petit Verdot Reserve je inspirován výpravou portugalského mořeplavce Bartolomea Dias, který v roce 1488 jako první  Evropan obeplul mys Dobré naděje a pojmenoval toto místo jako "Cape of Storms". Jeho král, John 11, to přejmenoval na "Cape of Good Hope", což se dochovalo dodnes. Alegorická postava "Hope - Naděje" je zachycena na jedné z  prvních známek Jižní Afriky.

Vinařství Post House se rozkládá na jižních svazích pohoří Helderberg v regionu Stellenbosch, jednoho z nejvýznamnějších vinařských regionů Jižní Afriky

Doplňkové parametry

Kategorie: Druh vína
Druh vína: červené
Množství alkoholu: 14,3%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Post House
Ročník: 2021
Země: Jižní Afrika
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev