Rosso Barchetta 2017 Monferrato rosso DOC

Kód: 4542
Neohodnoceno
Značka: Colle Manora
595 Kč
Skladem (>6 ks)

Intenzivní, kulaté víno s plným tělem, elegantní, energické, které je pojmenováno po Ferrari 166MM „Barchetta“. Dokonce i etiketa je imitací štítku podvozku tohoto vozu. Chuť je trvalá a upřímná s komplexní dochutí zralého červeného ovoce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75 l
Alkohol: 14% obj.
Složení: 60% Cabernet Sauvignon, 40% Merlot
Servírovací teplota: 16-18°C
Region: Piemont, Itálie

Intenzivní, kulaté víno s plným tělem, ve kterém Giorgio Schön, spolumajitel vinařství spojil své celoživotní vášně, pro závodní auta a pro víno. Vzniklo víno elegantní, energické, které je pojmenováno po Ferrari 166MM „Barchetta“. Dokonce i etiketa je imitací štítku podvozku, kterým bývala v padesátých a šedesátých letech vybavena Ferrari, mezi nimi i červená závodní Barchetta.
Toto víno je vyráběno v omezeném množství (ročník 2017 jen 8 125 lahví), vyrábí se z hroznů z nejlepší vinice pomocí sofistikovaných technik tak, aby každá kapka byla excelentním chuťovým zážitkem.

Suché červené barikové víno intenzivní rubínově červené barvy s rubínovými odlesky. Výjimečně elegantní vůně s tóny fialek, drobného červeného ovoce s lehce kořenitým závěrem. Tato decentní, jemná vůně se krásně snoubí s kulatou a komplexní chutí, bohatou tříslovinou a elegantní svěžestí, která je podtržena dobrou strukturou vína. Chuť je intenzivní, trvalá a upřímná s komplexní dochutí zralého červeného ovoce.

Perfektní k těstovinám, zvěřině, pečenému a dušenému masu, smetanovým omáčkám či sýrům.

Giorgio Schön, majitel vinařství a vášnivý sběratel závodních aut:
„Toto víno vzniká spojením dvou vášní a stejně jako slavné červené sportovní vozy má i toto víno hřmotný hlas a skrytou sílu."

ROSSO BARCHETA -„An Hymn to life-long Passions“

Moderní vinařství Colle Manora s high-tech vinným sklepem se nachází v oblasti Monferrato v severozápadní Itálii.
Colle Manora - to je kvalita, elegance inspirovaná módní návrhářkou Milou Schön, a celoživotní vášeň majitele vinařství Giorgia Schön pro víno a závodní auta.

Doplňkové parametry

Kategorie: Colle Manora
Druh vína: červené
Množství alkoholu: 14%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Colle Manora
Ročník: 2017
Země: Itálie
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev