Pinot Nero "Glen" Alto Adige DOC 2018

Kód: 1000283
Neohodnoceno
Značka: Castelfeder
395 Kč
Skladem (6 ks)

Výrazné svěží ovocné víno rubínově červené barvy, skvěle vyvážené a elegantní. Aroma bobulového ovoce a třešní. Na patře je tento Pinot výrazný.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75 l
Alkohol: 13 % obj, kyselina 4,8 g/l, zbytkový cukr 2,5g/l
Složení: 100% Rulandské modré (Pinot Nero)
Servírovací teplota: 18-20°C 
Archivace: 5 a více let

Výrazné svěží ovocné víno rubínově červené barvy, skvěle vyvážené a elegantní. Aroma bobulového ovoce a třešní. Na patře je tento Pinot výrazný s jemnou kyselinkou na pozadí.

Glen je historicky nejdůležitější oblastí pro vinařství Castelfeder. Rozkládá se v nadmořské výšce 450 až 790 m.n.m a díky své jihozápadní orientaci je mu dopřáno nejvíce slunce. Ovšem klima vzhledem k nadmořské výšce je zde chladnější a to vytváří ideální podmínky pro tento mimořádný Pinot. Pinot spojuje sílu a ovocnost vinic v nižší nadmořské výšce se svěžestí, elegancí a finesou vyšší nadmořské výšky.

Na etiketě je zobrazen opuštěný železniční most, symbol této oblasti.  Most, který slouží nyní jen pro pěší, nabízí unikátní panoramatické pohledy na Bolzano, resp. na nížiny Jižního Tyrolska a je z něj možno obdivovat 85% všech vinic Jižního Tyrolska :-)

Víno patří do řady Castelfeder Selection, která představuje všechny typické odrůdy z vyhlášených vinic oblasti Alto Adige.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rulandské modré / Pinot Nero
Druh vína: červené
Množství alkoholu: 13,5%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Castelfeder
Ročník: 2018
Země: Itálie
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev