Penny Black 2021 Post House

Kód: 1000523
1 hodnocení
Značka: Post House
595 Kč
Skladem (6 ks)

Elegantní víno, jemné na začátku, ale s výrazným závěrem. Tmavá až inkoustově černá barva. Kulaté třísloviny a hojnost ovoce vedou ke komplexnímu vínu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75 l
Alkohol: 14,5 % obj, kyselina 5,1 g/l, zbytkový cukr 2,2 g/l 
Složení: 34% Shiraz, 27% Merlot, 27% Cabernet Sauvignon, 6% Petit Verdot, 6% Chenin Blanc
Archivace: až 12 let

Elegantní víno, jemné na začátku, ale s výrazným závěrem. Tmavá až inkoustově černá barva. Vůně květinových lístků, fynbos (zvláštní typ nízké keřovité vegetace, typický pro Kapskou oblast na úplném jihu Afriky. Výraz pochází z afrikánštiny a v překladu znamená „jemné křoví“), černého rybízu, ovocného koláče, bílého pepře a koření. Kulaté třísloviny a hojnost ovoce vedou k vrstvenému a komplexnímu vínu.

Název Penny Black se vztahuje k první známce, která byla kdy vytištěna, ale stejně tak i k tmavé, inkoustově černé barvě vína. Jedná se o britskou známku s hlavou královny Viktorie, která stála jednu penny a byla tištěna černou barvou. Proto se jí přezdívalo Černá penny. I když je to oficiálně první známka, není nejvzácnější, neboť se tiskla po celou dekádu, tím pádem bylo vyrobeno mnoho milionů. Je zde ovšem několik barevných variací a špatných výtisků, které mají mnohem větší hodnotu.

Vinařství Post House se rozkládá na jižních svazích pohoří Helderberg v regionu Stellenbosch, jednoho z nejvýznamnějších vinařských regionů Jižní Afriky. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Druh vína
Druh vína: červené
Množství alkoholu: 14,5%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Post House
Ročník: 2021
Země: Jižní Afrika
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev