Ormano White 2020

Kód: 4260
Neohodnoceno
250 Kč
Skladem (>6 ks)

Středně plné bílé víno s bylinkovou dochutí z oblasti řeky Strumy na jihozápadě Bulharska. Zajímavá vůně s tóny sušených květin, pačule a přezrálých jablek. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75l 
Alkohol: 13 % obj, kyselina 6,4 g/l, zbytkový cukr 1,6 g/l
Složení: Viogner, Sauvignon Blanc

Středně plné bílé víno z oblasti řeky Strumy na jihozápadě Bulharska.

Slámově žlutá barva se zelenkavými tóny. Zajímavá, možná trochu neobvyklá vůně s tóny sušených květin, pačule a přezrálých jablek. Středně plné tělo s bylinkovou dochutí.

Název vína odráží historii oblasti, kde se vinice nachází. Ormano - tak nazývají místní obyvatelé oblast v okolí řeky Strumy, která patří mezi nejúrodnější. Historicky se zde nacházely lesy, a jelikož Orman v turečtině znamená les, tak je zde krásně vidět propojení názvu vína s historií místa. Rovněž původní název vesnice Damianitza, poblíž které se vinařství nachází, je Orman Chiflik.

Vinařství Damianitza se nachází v oblasti nazývané "Země nikoho"- No Man's Land, což je úzký pás země na jihozápadě Bulharska, který kdysi od sebe odděloval dva rozdílné světy – svět socialismu a kapitalismu. Země s panenskou přírodou, bez jakéhokoli znečištění, kde na plném slunci dozrávají šťavnaté hrozny. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Damianitza JSCo
Druh vína: bílé
Množství alkoholu: 13%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Damianitza JSCo
Ročník: 2020
Země: Bulharsko
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev