Org de Rac Roussanne Reserve 2022

Kód: 4646
Novinka
Neohodnoceno
Značka: Orc de Rac
550 Kč
Skladem (>6 ks)

Organické víno, oceněné zlatou medailí Gilbert&Gaillard Double Gold. Velmi harmonická vůně pomerančových květů a zimolezu, později tóny kdoulí, mandlí a bílých broskví. Plné víno s výrazným aroma a svěží ovocnou kyselinkou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75 l
Alkohol: 13,5 % obj, kyselina 5,8 g/l, zbytkový cukr 1,8 g/l 
Složení: 100% Roussanne

Organické víno světle žluté barvy s jemnými zelenými tóny s oceněním Gilbert&Gaillard DOUBLE GOLD.
Velmi harmonická vůně, zpočátku lehce květinová s převahou pomerančových květů a zimolezu, později se přidá vůně kdoulí, mandlí a bílých broskví. Plné víno s výrazným aroma a svěží ovocnou kyselinkou.
Hodí se ke smaženým rybám, krabům, kuřecím játrům či k salátům.

Exkluzivní organická vína z řady Reserve jsou vlajkovou lodí vinařství. Jsou pěstována na jižních svazích pohoří Piketberg, kde speciálně vybraná vinná réva plodí hrozny mimořádné kvality. Díky puntičkářskému způsobu výroby vína je každé víno zaslouženě zařazeno mezi vinařskou špičku.

Roussanne je velmi starobylá francouzská moštová a stolní odrůda původ pocházející z východní Francie, z údolí Rhône. Poskytuje vysoce ceněná, jemná a delikátní, slámově žlutá vína s florálním buketem hlohu, narcisů, kosatců a zimolezu, s ovocitými tóny, bohatá na aciditu a s dobrou strukturou taninů.

Vinařství Org de Rac, které se nachází ve vinařské oblasti Swartland na jižních svazích pohoří Piketberg, využívá ve svém organickém hospodaření západní chladnější vítr od Atlantiku, který snižuje vlhkost a je prevencí proti chorobám. Má úžasný chladící efekt, tím dochází k pomalejšímu zrání a vyšší koncentraci ovocné chuti. Vznikají vína komplexní, plná, ovocná, která odráží unikátní terroir

Doplňkové parametry

Kategorie: Swartland
Druh vína: bílé
Množství alkoholu: 13,5%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Orc de Rac
Ročník: 2022
Země: Jižní Afrika
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev