Org de Rac Chardonnay Reserve 2018

Kód: 1000627
1 hodnocení
Značka: Orc de Rac
550 Kč
Skladem (>6 ks)

Organické vínoDráždivá, komplexní vůně zralých meruněk a broskví. Mimořádně svěží, sametově krémová chuť citrusů, především čerstvé limetky a karamelu. Toto plné víno je vlajkovou lodí vinařství z oblasti Swartland v Jižní Africe.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75 l
Alkohol: 13,67 % obj, kyselina 5,0 g/l, zbytkový cukr 1,8 g/l 
Složení: 100% Chardonnay

Organické víno syté zlatavé až medové barvy s živými zelenými odlesky. Dráždivá, smyslná, komplexní vůně zralých meruněk a broskví, čerstvě upečeného chleba a pražených mandlí je doplněna vůní dřeva. Mimořádně svěží, sametově krémová chuť citrusů, především čerstvé limetky, meruněk a karamelu. V opravdu dlouhém závěru je v naprosté harmonii chuť citrusů a dřeva. Toto plné víno díky zrání v 500 litrových francouzských sudech má unikátní dřevěný charakter.

Vinice Chardonnay se rozkládají podél řeky Berg, v nejníže položené části vinařství, kde makro i mikro klima nejlépe vyhovuje prémiovému Chardonnay.

Exkluzivní organická vína z řady Reserve jsou vlajkovou lodí vinařství. Jsou pěstována na jižních svazích pohoří Piketberg vinařské oblasti Swartland, kde speciálně vybraná vinná réva plodí hrozny mimořádné kvality. Díky puntičkářskému způsobu výroby vína je každé víno zaslouženě zařazeno mezi vinařskou špičku.

Ocenění
• Platter Guide: 4 hvězdičky

Doplňkové parametry

Kategorie: Swartland
Druh vína: bílé
Množství alkoholu: 13,5%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Orc de Rac
Ročník: 2017
Země: Jižní Afrika
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev