Mourvedre 2018 Oude

Kód: 1000581
Neohodnoceno
350 Kč
Skladem (>6 ks)

Osvěžující víno s aroma modrého ovoce a fialek s divokými tóny Fynbos. Jemně zrnité třísloviny zajišťují dlouhotrvající závěr.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75 l
Alkohol: 13,5 % obj.
Složení: 100% Mourvedre 

Toto víno je typické 100% Mourvedre, které věrně odráží svůj terroir, kamenito-jílovitou půdu ve vyšší nadmořské výšce naproti horskému masivu v údolí Tulbagh, kde časné ranní slunce a svěží odpolední horský vítr dovolí hroznům získat optimální úrovně zralosti.

Osvěžující víno s aroma modrého ovoce a fialek s divokými tóny Fynbos v pozadí. Jemně zrnité třísloviny zajišťují dlouhotrvající závěr.

Odrůda Mourvedre, která původně pochází z Francie z údolí Rhony, je velmi rozšířena v celé Jižní Africe. Tato zapomenutá odrůda je obvykle míchána s jinými odrůdami a proto na trhu můžete najít jen pár 100% Mourvedre vín.

Vinařství Oude leží v údolí Tulbagh, v provincii Western Cape, 120 kilometrů severo-východně od Kapského města. Rozkládá se na místě staré farmy z roku 1850 s úžasným vinným sklepem. Jeho výrazná vína patří k nejlepším v regionu, jsou pikantní, plná, mají charakter a velký potenciál.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Druh vína
Druh vína: červené
Množství alkoholu: 13,5%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Oude Companies
Ročník: 2018
Země: Jižní Afrika
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev