Mooiplaas Sauvignon Blanc 2022

Kód: 1000612
Neohodnoceno
Značka: Mooiplaas
395 Kč
Skladem (6 ks)

Svěží a plné víno slámové barvy. Aroma limetky, broskví a angreštu s tóny marakuji a citronového tymiánu. Na patře plné, dobře vyvážené s jemnou kyselinkou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75 l
Alkohol: 13,55 % obj, kyselina 7,1 g/l, zbytkový cukr 2,1 g/l 
Složení: 100% Sauvignon Blanc

Svěží a plné víno slámové barvy s jemným zeleným okrajem. Aroma limetky, broskví a angreštu s tóny marakuji a citronového tymiánu. Chuť granátového jablka, citrónové trávy a kopřivy. Na patře plné, dobře vyvážené s jemnou kyselinkou.

Vinice se nachází na jihovýchodních svazích údolí Stellenbosch v nadmořské výšce 295 metrů. Tato lokace a chladný vítr od Atlantiku je ideální pro Sauvignon blanc.
Rok 2021
 přinesl mimořádnou sklizeň – zdravé, vyzrálé hrozny plné chuti. Dešťové srážky v zimě, relativně chladné léto, žádné vlny veder a nízké noční teploty se pozitivně odrazili na úžasné sklizni. Ručně sklizeno 26. 2. 2021 a plněno do lahví 3. 6. 2021.

Doporučujeme k salátům z rajčat, kozímu sýru, pečené rybě nebo k těstovinám.

Ocenění:
Michelangelo International Wine & Spirits Awards 2021 - Gold Medal
Tim Atkin South Africa 2021 Special Report - 91 points

Sauvignon Blanc patří do řady Classic vinařství Mooiplaas v oblasti Stellenbosch. Je to řada prémiových vín, které se vyrábí klasickou metodou – přírodní kvasnice, přirozená fermentace, světelná filtrace a zrání v malých dubových sudech. Jsou to vína autentická, elegantní, dobře vyvážená a strukturovaná, živé a plné chuti, plně odrážející terroir a ročník sklizně.Hlavní vinař Louis Roos, syn majitele vinařství, věří, že pouze nejlepší hrozny z nejlepších vinic s minimálním zásahem do výroby mohou přinést vína osobitá a výrazná.

Doplňkové parametry

Kategorie: Druh vína
Druh vína: bílé
Množství alkoholu: 13%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Mooiplaas
Ročník: 2022
Země: Jižní Afrika
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev