Missing Virgin 2019 Post House

Kód: 1000516
1 hodnocení
595 Kč
Skladem (>6 ks)

Spojením odrůd Pinotage a Petit Verdot vzniklo víno intenzivní namodralé barvy. Bohaté víno s plným tělem. Syté, ale i přesto jemné třísloviny a dlouhý živý závěr. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75 l
Alkohol: 15,5 % obj, kyselina 4,9 g/l, zbytkový cukr 2,2 g/l 
Složení: 70% Pinotage, 30% Petit Verdot
Archivace: 8 let 

Spojením odrůd Pinotage a Petit Verdot vzniklo víno intenzivní namodralé barvy. Bohaté víno s plným tělem. Syté, ale i přesto jemné třísloviny a dlouhý živý závěr. Vůně skořice, borůvek a ovocného koláče. Víno zrálo podobu 21 měsíců v 225 litrových dubových sudech.

Název vína „Missing Virgin“ odkazuje na chybu tisku známky Virgin Island, kde byla vynechána (missing) postava panny (virgin). Tato známka je pojmenována po Svaté Uršule, která byla mučednicí někdy mezi třetím a pátým stoletím před naším letopočtem. Narodila se v Británii a odmítla se vdát za pohanského krále. Domníváme se, že byla umučena za svoji víru spolu s 10.000 pannami v německém Kolíně nad Rýnem. Kryštof Kolumbus pojmenoval na její počest ostrovy, na které dorazil v době jejího svátku - Panenské ostrovy. 

Vinařství Post House se rozkládá na jižních svazích pohoří Helderberg v regionu Stellenbosch, jednoho z nejvýznamnějších vinařských regionů Jižní Afriky.