Merry Widow Shiraz 2020 Post House

Kód: 1000524
Neohodnoceno
Značka: Post House
475 Kč
Skladem (>6 ks)

Víno inkoustové až černé barvy. Vůně černého rybízu, čokolády, bílého pepře, skořice a malin s nádechem lékořice. Elegantní a plné víno s jemnou, přesto výraznou tříslovinou a chutí zralého ovoce. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75 l
Alkohol: 14,8 %  obj, kyselina 5,3  g/l, zbytkový cukr 2,6 g/l 
Složení: 100% Shiraz
Archivace: 8-10 let

Víno inkoustové až černé barvy. Vůně černého rybízu, čokolády, bílého pepře, skořice a malin s nádechem lékořice. Elegantní a plnévíno s jemnou, přesto výraznou tříslovinou s chutí zralého ovoce a dlouhým přetrvávajícím závěrem. Víno zrálo 24 měsíců v 225 litrových dubových sudech.

"Wine of Origin Stellenbosch" - původní víno regionu Stellenbosch

Víno Merry Widow Shiraz je pojmenováno po operetě Veselá vdova, kterou v roce 1905 složil známý slovenský skladadatel Franz Lehár, jeden z nejoblíbenějších operních skladatelů 20. století. Britská herečka Lily Elsie, která ztvárnila roli veselé vdovy na Londýnských prknech v roce 1907, měla zálibu ve velkých peřím zdobených kloboucích, které jsou dodnes známé jako klobouky Veselé vdovy.

Vinařství Post House se rozkládá na jižních svazích pohoří Helderberg v regionu Stellenbosch, jednoho z nejvýznamnějších vinařských regionů Jižní Afriky. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Druh vína
Druh vína: červené
Množství alkoholu: 14,5%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Post House
Ročník: 2020
Země: Jižní Afrika
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev