Martue Gran Vino 2018

Kód: 4583
695 Kč
Skladem (5 ks)

Gran Vino - Velké Víno, mimořádné červené cuvée v limitované edici 3.151 lahví. Aroma malin a fenyklu doplňuje vůně dřeva. Jemné a elegantní, plné víno s výraznou tříslovinou v závěru.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75 l
Alkohol: 15 % obj.
Složení: Syrah, Petit Verdot, Malbec
Servírovací teplota: 15-17°C
Archivace: do roku 2030

Toto mimořádné červené cuvée patří k největším vínům vinařství Martúe. Je vyrobeno z nejlepších hroznů vinic Campo de la Guardia a to v limitované edici 3.151 lahví. Zrálo 22 měsíců v sudech a symbol jelena na etiketě vyjadřuje respekt a propojení s přírodou, na kterém si rodina Martúe zakládá.

Intenzivní třešňově červená barva s fialovými odlesky je odrazem mládí a dobré konzervace vína. Víno potřebuje čas, aby se plně rozvinulo, nespěchejte a nechte ho rozvonět ve skleničce. Aroma malin a fenyklu krásně doplňuje vůně dřeva.

Jemné a elegantní na začátku se na patře plně rozvine a stává velkým, kde vynikne bohatá struktura vína s výraznou tříslovinou v závěru. Ovoce, dřevo a země – to jsou hlavní charakteristiky tohoto velkého vína. Abyste mohli ocenit jeho mimořádnou kvalitu, doporučujeme dekantovat po dobu 20 minut před podáváním. Ideální doba konzumace vína je od roku 2023 do 2030.

Výborné k červenému masu, kořeněným jídlům či těstovinám.

Vinařství Martúe s nejvyšším možným jakostním zařazením D.O. PAGO  se nachází ve vinařské oblasti Toledo jihozápadně od Madridu, kde vápencová, slaná a na živiny velmi chudá půda dává vína mimořádné kvality.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Druh vína: červené
Množství alkoholu: 15%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Martúe (D.O. Pago) & Blanco Nieva (D.O. Rueda)
Ročník: 2018
Země: Španělsko
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev