Die Waghuis 2021 White Org de Rac

Kód: 1000620
Neohodnoceno
Značka: Orc de Rac
695 Kč
Skladem (5 ks)

Vlajková loď vinařství Org deRac, organické svěží víno s výraznou ovocnou chutí s jemnými tóny dřeva. Víno mimořádného chuťového zážitku se sametově krémovým závěrem. Ikonické víno.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75 l
Alkohol: 13,24 % obj., kyselina 6,6 g/l, zbytkový cukr 2,2 g/l 
Složení: 51% Verdelho, 28%Roussanne, 21% Chenin Blanc
Archivace: 10 let

Ikonické víno a vlajková loď organického vinařství Org de Rac, které se nachází ve vinařské oblasti Swartland na jižních svazích pohoří Piketberg.

Organické víno sytě žluté až medové barvy s živými zelenými odlesky. Vůně je svěží a aromatická. Komplexní vůně tropického ovoce, citrusů, ananasu a pražených mandlí je doplněna jemnými tóny dřeva. Svěží víno s výraznou ovocnou chutí a jemnými tóny dřeva. Víno mimořádného chuťového zážitku se sametově krémovým závěrem.
Každá odrůda dodává vínu jinou dimenzi. Verdelho propůjčuje víno divokost a svěží kyselinku, díky Roussanne je víno plné a smyslné a CheninBlanc dodává vínu svěžest tropického ovoce.
Toto svěží, všestranné víno je dobře pitelné již nyní, ovšem s přibývajícími léty se stává komplexnější a jeho chuť výraznější. Dobře vychlazené se hodí  k mořským plodům, kachně nebo telecímu masu. 
Název vína odráží historický význam daného místa, kdy v 18. století na úpatí pohoří Piketberg  byl postaven strážný dům neboli Die Waghuis, který původně sloužil jako vyhlídková stanice a nyní je součástí vinařství Org de Rac.

Ocenění
• Platter Guide 2022 - 4,5 hvězdiček

Vinařství Org de Rac využívá západní chladnější vítr od Atlantiku, který snižuje vlhkost a je prevencí proti chorobám. Má úžasný chladící efekt, tím dochází k pomalejšímu zrání a vyšší koncentraci ovocné chuti. Vznikají vína komplexní, plná, ovocná, která odráží unikátní terroir

Doplňkové parametry

Kategorie: Druh vína
Druh vína: bílé
Množství alkoholu: 13,5%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Orc de Rac
Ročník: 2016
Země: Jižní Afrika
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev