Die Waghuis 2016 Red Org de Rac

Kód: 1000619
Neohodnoceno
Značka: Orc de Rac
695 Kč
Skladem (6 ks)

Organické víno dobře vyvážené. Živá a bohatá chuť zralého ovoce je elegantně umocněna jemnou kyselinkou. Ikonické víno organického vinařství Org de Rac.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75l
Alkohol: 14,06 % obj., kyselina 6,0 g/l, zbytkový cukr 2,9 g/l 
Složení: Shiraz, Grenache, Mourvedre, Verdelho 

Ikonické víno organického vinařství Org de Rac, které se nachází ve vinařské oblasti Swartland na jižních svazích pohoří Piketberg.

Organické víno jasné barvy plné života. Ve vůni dominují zralé třešně doplněné jemnou vůní švestek, jasmínu, skořice a kůže. Živá a bohatá chuť zralého ovoce je elegantně umocněna jemnou kyselinkou. Dobře vyvážené víno s dlouhotrvajícím závěrem. Zrání v dřevěných sudech dodalo vínu hebkost, krémovitost a něžnou eleganci.

Org de Rac ve svém organickém hospodářství využívá západní chladnější vítr od Atlantiku, který snižuje vlhkost a je prevencí proti chorobám. Má úžasný chladící efekt, tím dochází k pomalejšímu zrání a vyšší koncentraci ovocné chuti. Vznikají vína komplexní, plná, ovocná, která odráží unikátní terroir. 

Název vína odráží historický význam daného místa, kdy v 18. století na úpatí pohoří Piketberg zde byl postaven strážný dům neboli Die Waghuis, který původně sloužil jako vyhlídková stanice a nyní je součástí vinařství Org de Rac.

Ocenění
• Platter Wine Guide: 4.5 hvězdičky (2014)
• Tim Atkins: 89 bodů (2014)

Doplňkové parametry

Kategorie: Druh vína
Druh vína: červené
Množství alkoholu: 14,5%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Orc de Rac
Ročník: 2016
Země: Jižní Afrika
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev