Creation No1 Vin de Pays IGT Vaucluse 2016

Kód: 1000596
Neohodnoceno
595 Kč
Skladem (6 ks)

Velkorysé a otevřené víno s intenzivní vůní broskví, švestek a meruněk. Na patře je sametové s ovocnou chutí a o to více překvapí závěr s chutí papriky a pepře.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75 l 
Složení: 90 % Carignan, 10 % Mourvedre 
Servírovací teplota: 17-18°C
Půda: písek a vápenec

Velmi pečlivě ručně sbírané hrozny pochází z nejstarších vinic Carignan a Mouvedre. Spojením těchto odrůd vzniká víno plné a dobře strukturované, s výraznými tříslovinami a dlouhým závěrem.
Velkorysé a otevřené víno s intenzivní vůní broskví, švestek a meruněk. Na patře je sametové s ovocnou chutí a o to více překvapí závěr s chutí papriky a pepře.

Odrůda Carignan poskytuje silná, dobře zbarvená, drsná vína. Používá se téměř vždy do směsí. K charakteristickým rysům vín této odrůdy patří jejich tmavá barva a specifická vůně připomínající inkoust, švestky a pepř.
Odrůda Mouverde je známá tím, že vínu dodává temně červenou až vínovou barvu.

Doporučujeme k plátku hovězího masa, sýru či si víno vychutnat jako aperitiv.

Domaine de l’Amandine je tradiční rodinné vinařství, které leží na úpatí malebné vesnice Seguret v údolí řeky Rhony. Majitelé Jean-Pierre Verdeau a jeho zeť Alex Suter se osobně podílejí na každé fázi výroby vína. A díky jejich pečlivosti a důrazu na detail vznikají dobře vyvážená vína regionálního charakteru. Hrozny z vinic o průměrném stáří 50 let dávají ta nejlepší vína AOC Côtes du Rhone , Côtes de Rhone Villages Seguret a Vins de Pays de Vaucluse.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Druh vína
Druh vína: červené
Obsah cukru: suché
Vinařství: Domaine de l'Amandine
Ročník: 2016
Země: Francie
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev