Côtes du Rhône Villages La Montagne 2020

Kód: 1000597
Tip
Neohodnoceno
795 Kč
Skladem (>6 ks)

La Montagne je největší víno vinařství l'Amandine z údolí řeky Rhony. Elegantní víno rubínové barvy s bohatým aroma. Vůně tymiánu a bílého pepře, na patře plné a kulaté s hedvábnými tříslovinami. Dlouhý a svěží závěr s tóny balzamika.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75 l 
Alkohol: 14,5 % obj.
Složení: Grenache, Syrah, Cinsault, Carignan
Servírovací teplota: 18-20°C, doporučujeme dekantovat
Archivace: 5-7 let
Půda: jílovito-vápenitá

La Montagne je největší víno vinařství l'Amandine z údolí řeky Rhony. Hrozny pochází ze sluncem zalitých terasovitých vinic s jílovito-vápenitou půdou. Sklízeň probíhá ručně pečlivým výběrem hroznů, které jsou menší, ale koncentrovanější.
Elegantní víno rubínové barvy s bohatým aroma. Vůně tymiánu a bílého pepře, na patře plné a kulaté s hedvábnými tříslovinami, které vyvažují intenzitu chutí. Dlouhý a svěží závěr s tóny balzamika.
Perfektní víno pro mimořádné příležitosti. Pro dokonalý zážitek doporučujeme dekantovat. Výborně se hodí k pravé hovězí svíčkové, ke kachním prsíčkům či na sladko k čokoládovému moučníku.

Ocenění (různých ročníků)
• 2020 Lyon International Competition - Zlatá medaile
• 2014 Decanter - Stříbrná medaile
• 2014 Decanter 91/100
• 2012 Gilbert and Gaillard- Zlatá medaile

Domaine de l’Amandine je tradiční rodinné vinařství, které leží na úpatí malebné vesnice Seguret v údolí řeky Rhony. Majitelé Jean-Pierre Verdeau a jeho zeť Alex Suter se osobně podílejí na každé fázi výroby vína. A díky jejich pečlivosti a důrazu na detail vznikají dobře vyvážená vína regionálního charakteru. Hrozny z vinic o průměrném stáří 50 let dávají ta nejlepší vína AOC Côtes du Rhone , Côtes de Rhone Villages Seguret a Vins de Pays de Vaucluse.

Doplňkové parametry

Kategorie: Druh vína
Druh vína: červené
Množství alkoholu: 14,5%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Domaine de l'Amandine
Ročník: 2020
Země: Francie
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev