Chardonnay "Doss" Alto Adige DOC 2021

Kód: 1000267
Neohodnoceno
Značka: Castelfeder
350 Kč
Skladem (6 ks)

Typické Chardonnay slámově-žluté barvy se zelenkavým odlesky. Dlouhotrvající chuť jablek a žlutého ovoce. Dobře strukturované a plné víno s minerálním závěrem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75 l
Alkohol: 13,0 % obj, kyselina 5,5 g/l, zbytkový cukr 2,5 g/l
Odrůda: 100% Chardonnay
Servírovací teplota: 10-12°C

Typické Chardonnay slámově-žluté barvy se zelenkavým odlesky. Dlouhotrvající chuť jablek a žlutého ovoce. Dobře strukturované a plné víno s minerálním závěrem. Příjemný pocit a chuť formují dobře vytvořená kyselinka a harmonicky svěží elegance.
Hodí se jako aperitiv, k lehkým předkrmům a lehce kořeněným pokrmům.

Na etiketě je zobrazeno jedno z nejstarších vin Jižního Tyrolska, které bylo původně pěstováno pro speciální příležitosti. Toto víno je staré přibližně 270 let a nachází se hned vedle vinic, ze kterých toto Chardonnay Doss pochází.

Víno patří do řady Castelfeder Selection, která představuje všechny typické odrůdy z vyhlášených vinic oblasti Alto Adige, což je jedna z největších a nejtradičnějších jihotyrolských oblastí, která je proslulá pěstováním bílého vína. Zdejší bílá vína jsou známá pro svou svěžest, šťavnatost a mineralitu.

Castelfedertradiční italské rodinné vinařství, bylo založeno již v roce 1969 Alfonsem Giovanettem, který navštěvoval renomovanou vinařskou školu San Michele all’Adige. V roce 1989 rodinnou štafetu převzal nejstarší syn Günther se svou manželkou a později se k nim připojily i jejich děti Ivan a Ines.

Doplňkové parametry

Kategorie: Druh vína
Druh vína: bílé
Množství alkoholu: 13,5%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Castelfeder
Ročník: 2021
Země: Itálie
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev