Burgum Novum Chardonnay Riserva Alto Adige DOC 2017

Kód: 1000290
1 hodnocení
Značka: Castelfeder
850 Kč
Skladem (>6 ks)

Toto Chardonnay z prémiové řady a je na patře výrazné, dobře vyvážené víno, jehož hloubka a elegance se projeví i v dlouhém závěru.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0.75 l
Alkohol: 14 % obj, kyselina 5,3 g/l, zbytkový cukr 3,0 g/l
Složení: 100% Chardonnay
Servírovací teplota: 12-14°C 
Archivace: 5 a více let 
Zrání: 18 měsíců v dubových sudech, 6 měsíců v ocelových tancích a ještě dalších 12 měsíců v lahvích

Chardonnay z prémiové řady si Vás získá svojí zářivou slámově-žlutou barvou se zelenkavými odlesky. Toto Chardonnay se vyznačuje třpytivou barvou a výrazným buketem po lískových oříšcích, zralém letním ovoci a tropických plodech. Na patře výrazné, dobře vyvážené víno, jehož hloubka a elegance se projeví i v dlouhém závěru.

Řada "Burgum Novum" již od uvedení v roce 1989 reprezentuje prémiová vína Castelfeder. Výrazná vína z nejprestižnějších vinic v Alto Adige.

Oblast Alto Adige je jedna z největších a nejtradičnějších jihotyrolských oblastí, která je proslulá pěstováním bílého vína. Zdejší bílá vína jsou známá pro svou svěžest, šťavnatost a mineralitu.

Castelfeder, tradiční italské rodinné vinařství, bylo založeno již v roce 1969 Alfonsem Giovanettem, který navštěvoval renomovanou vinařskou školu San Michele all’Adige. V roce 1989 rodinnou štafetu převzal nejstarší syn Günther se svou manželkou a později se k nim připojily i jejich děti Ivan a Ines.

Doplňkové parametry

Kategorie: Druh vína
Druh vína: bílé
Množství alkoholu: 14%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Castelfeder
Ročník: 2017
Země: Itálie
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev