ODR Roussanne 2017

Kód: 1000636
Neohodnoceno
250 Kč
Skladem (2 ks)

Organické víno, zralé a hutné, přesto velice svěží s chutí šťavnatých citrusových plodů, která se mísí s bylinkovými a květinovými prvky, v závěru svěží citron.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75 l
Alkohol: 13,4 % obj, kyselina 5,8 g/l, zbytkový cukr 1,8 g/l 
Složení: 100% Roussanne

Organické víno světle žluté barvy s jemnými zelenými tóny. Vůně kdoulí, zimolezu, mandlí s tóny zázvoru. Zralé a hutné víno, přesto velice svěží s chutí šťavnatých citrusových plodů, která se mísí s bylinkovými a květinovými prvky, v závěru svěží citron.

Roussanne je velmi starobylá francouzská moštová a stolní odrůda původ pocházející z východní Francie, z údolí Rhône. Poskytuje vysoce ceněná, jemná a delikátní, slámově žlutá vína s florálním buketem hlohu, narcisů, kosatců a zimolezu, s ovocitými tóny, bohatá na aciditu a s dobrou strukturou taninů.

Vinařství Org de Rac, které se nachází ve vinařské oblasti Swartland na jižních svazích pohoří Piketberg, využívá ve svém organickém hospodaření západní chladnější vítr od Atlantiku, který snižuje vlhkost a je prevencí proti chorobám. Má úžasný chladící efekt, tím dochází k pomalejšímu zrání a vyšší koncentraci ovocné chuti. Vznikají vína komplexní, plná, ovocná, která odráží unikátní terroir