Mooiplaas Sauvignon Blanc 2017

Kód: 1000612
Neohodnoceno
395 Kč
Skladem (6 ks)

Svěží a plné víno slámové barvy s tóny zeleného fíku a kopřiv. Vůně tropického ovoce, především melounu a liči. Chuť granátového jablka s jemnou kyselinkou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75 l
Alkohol: 13 % obj, kyselina 7,8 g/l, zbytkový cukr 3,1 g/l 
Složení: 100% Sauvignon Blanc

Svěží a plné víno slámové barvy s tóny zeleného fíku a kopřiv. Vůně tropického ovoce, především melounu a liči. Chuť granátového jablka je podtržena jemnou kyselinkou.

Vinice se nachází na jihovýchodních svazích údolí Stellenbosch v nadmořské výšce 295 metrů. Tato lokace a chladný vítr od Atlantiku je ideální pro Sauvignon blancI když byl rok 2017 extrémně suchý, přinesl mimořádnou sklizeň – zdravé, vyzrálé hrozny plné chuti. Nepřišly žádné vlny veder a tak nízké noční teploty a sucho se pozitivně odrazilo na úžasné sklizni. Ručně sklizeno 10. - 13. 2. 2017 a plněno do lahví 31. 8. 2017.

Sauvignon Blanc patří do řady Classic vinařství Mooiplaas v oblasti Stellenbosch. Je to řada prémiových vín, které se vyrábí klasickou metodou – přírodní kvasnice, přirozená fermentace, světelná filtrace a zrání v malých dubových sudech. Jsou to vína autentická, elegantní, dobře vyvážená a strukturovaná, živé a plné chuti, plně odrážející terroir a ročník sklizně.Hlavní vinař Louis Roos, syn majitele vinařství, věří, že pouze nejlepší hrozny z nejlepších vinic s minimálním zásahem do výroby mohou přinést vína osobitá a výrazná.