Giesen Single Vineyard The Fuder Dillons Point Wairau Valley Sauvignon Blanc 2014

Kód: 1000796
Neohodnoceno
790 Kč
Skladem (3 ks)

Ikonické víno

Ikonické víno z řady Single Vineyard, která představuje "to nejlepší z nejlepšího z Marlborough na Novém Zélandě, v údolí Wairau. Komplexní Sauvignon Blanc s intenzivním aroma pečených jablek, polenty a drcených kopřiv.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75 l
Alkohol: 13,5 % obj, kyselina 6,5 g/l, zbytkový cukr 3,45 g/l 
Složení: 100% Sauvignon Blanc
Archivace: 5 a více let 

Ikonické víno z řady Single Vineyard, která představuje "to nejlepší z nejlepšího z Marlborough na Novém Zélandě, v údolí Wairau.

Komplexní Sauvignon Blanc s intenzivním aroma pečených jablek, polenty a drcených kopřiv, které doprovází aroma mandlí, grilovaného chřestu a ananasu. Chuť je bohatá a koncentrovaná, velmi smyslná, jemná slanost přidává vínu na zajímavosti.

Certifikovaný organický Sauvignon Blanc z ručně sbíraných a precizně tříděných hroznů z vinice Dillon’s Point Vineyard ve Wairau Valley. Vinice, která se nachází 5,8 km od pobřeží, byla vysazena již v roce 1991 a patří k nejstarším vinicím Sauvignon Blanc s velmi nízkými výnosy, což je zárukou intenzivní, tropické chuti. Rozkládá se na březích řeky Opawa na jílovitých půdách.

Giesen Single Vineyard je exkluzivní řada vín, jejímž cílem je vystihnout jedinečnost oblasti Marlborough, údolí Wairau. Díky úzkostlivě pečlivému procesu výroby vznikají vína s jemnou, vysoce koncentrovanou a velice působivou chutí a vůní. Vína zrají v 1000l německých dubových sudech nejvyšší kvality, což je zárukou elegantního, plného vína, typického představitele řady Single Vineyard.