Die Waghuis 2016 White

Kód: 1000620
Neohodnoceno
Značka: Orc de Rac
695 Kč
Skladem (3 ks)

Organické svěží víno s hlubokou chutí ovoce s jemnými tóny dřeva. Víno mimořádného chuťového zážitku se sametově krémovým závěrem. Ikonické víno.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objem láhve: 0,75 l
Alkohol: 13,35 % obj., kyselina 6,4 g/l, zbytkový cukr 1,7 g/l 
Složení: Verdelho, Roussanne, Chenin Blanc

Ikonické víno organického vinařství Org de Rac, které se nachází ve vinařské oblasti Swartland na jižních svazích pohoří Piketberg.

Organické víno sytě žluté až medové barvy s živými zelenými odlesky. Vůně je čerstvá a aromatická. Komplexní vůně bílého peckovitého ovoce, citrusů, pečených broskví a pražených mandlí je doplněna jemnými tóny dřeva. Svěží víno s hlubokou chutí ovoce s jemnými tóny dřeva. Víno mimořádného chuťového zážitku se sametově krémovým závěrem.

Org de Rac využívá západní chladnější vítr od Atlantiku, který snižuje vlhkost a je prevencí proti chorobám. Má úžasný chladící efekt, tím dochází k pomalejšímu zrání a vyšší koncentraci ovocné chuti. Vznikají vína komplexní, plná, ovocná, která odráží unikátní terroir

Název vína odráží historický význam daného místa, kdy v 18. století na úpatí pohoří Piketberg zde byl postaven strážný dům neboli Die Waghuis, který původně sloužil jako vyhlídková stanice a nyní je součástí vinařství Org de Rac.

Ocenění
• Platter Guide: 4 hvězdičky
• Tim Atkins: 91 bodů
• Michelangelo Gold

Doplňkové parametry

Kategorie: Druh vína
Druh vína: bílé
Množství alkoholu: 13,5%
Obsah cukru: suché
Vinařství: Orc de Rac
Ročník: 2016
Země: Jižní Afrika
Objem: 0,75 l
Balení: holá láhev