Alfréd Gratien

1 položek celkem

Cena

22002201
122002201
Alfred Gratien Cuveé Paradis Brut Rosé
2 200 Kč

Růžové šampaňské odstínu mědi s výraznými odlesky, pomalu stoupající jemné bublinky a pravidelné perlení. Vzdušná lehkost s květinovými a minerálními tóny. Chuť je...

Kód: 1000361

Vinařství Alfred Gratien se nachází v srdci oblasti Champagne v obci Epernay. Oblast Champagne leží 130 km severně od Paříže a je nejseverněji umístěnou vinařskou oblastí celé Francie. Ze zdejších přírodních podmínek pocházejí ta nejlepší šumivá vína na světě, pro jejichž výrobu smějí být používány pouze vybrané odrůdy hroznů, z nichž nejtypičtější jsou tři – Chardonnay, Pinot Noir, Pinot Meunier.

Vinařství Alfred Gratien jako jedno z posledních v celé oblasti vyrábí Champagne tradiční metodou první fermentace vína v dubových sudech, které byly předtím 4x použity pro zrání Chablis. Tato metoda je považovaná za „rukodělnou výrobu“, moderním trendem je provádění primární fermentace vína v nerezových tancích. Při druhé fermentaci a ležení tráví šumivé víno nejméně 4 roky na láhvi, ročníkové Champagne mezi 6 a 7 lety.

O zachování tradic a těch pravých postupů se ve vinařství stará silná rodová linie sklepmistrů. V současné době se jedná již o čtvrtou generaci předávání řemesla z otce na syna a rodinné know-how Jaegerů. Od roku 2007 vládne sklepům Nicolas Jaeger, jenž byl vyhlášen jako nejlepší vinař v Champagne za rok 2018.

Roční produkce vinařství je pouhých 250 000 lahví, a to primárně z důvodu udržení tradice a kvality jeho šampaňského. Kvalita a styl této značky je oceňován jak v zahraničí, tak i v samotné Francii: přes 80 % pařížských restaurací oceněných michelinskou hvězdou má ve svojí nabídce Champagne Alfred Gratien. Tato značka se podávala i na palubách nadzvukových letadel Concorde.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení